Kdo nastoupí proti Blackpoolu?

Blackpool v posledním říjnovém utkání předvedl, že i mužstvo z třetí nejvyšší anglické soutěže má své kvality a že vstupenku do dalšího kola nedají Arsenalu zadarmo.

V našem minulém střetu nám zařídili postup přes družinu Terryho McPhillipse Stephan Lichtsteiner a Emile Smith Rowe, přičemž byl zápas okořeněn golem Paudieho O’Connora, který svým zásahem v druhé půli vykřesal jiskřičku naděje pro Blackpool, byla to ovšem jen kosmetická úprava skore a zápas tak skončil naší výhrou 2:1.

Unai Emery byl nadšen z výkonu Seasiders a očekává od nich dnes stejný výkon a tuhý boj.

Na to jestli tým nastoupí v nejlepší sestavě

Musíme se snažit být konkurenceschopní. Naší prioritou je aktuálně další zápas, ten s Blackpoolem, pokud bude nutné zařadit do sestavy některé z našich mladých hráčů, tak to uděláme.

Na novinky v týmu

Včera ráno začal s týmem trénovat Dinos Mavropanos po téměř pětiměsíční pauze, to je dobrá zpráva. Emile Smith Rowe se také připojil do tréninkového procesu. Menší svalové potíže, které trápí Mustafiho, mu dovolují trénovat pouze individuálně. Bellerin, Monreal, Mkhitaryan a Mesut jsou stále zranění a netrénují. Dnešní den dále ukáže, kdo bude moct večer nastoupit.

Na to, co očekává od Blackpoolu

Začínáme novou soutěž, FA Cup. Během posledních let měl tento turnaj pro Arsenal velký význam, vyhrál ho třináctkrát, což je víc než kdokoliv jiný. Je to důležitá trofej a pro nás také možnost dokázat něco důležitého pro tým. Naší cestu zahájíme v Blackpoolu. Pamatujeme si je z našeho posledního zápasu a určitě z nich máme respekt. Na zápas budeme připravení a nic nepodceníme, je to naše šance na zisk trofeje. Vítězstvím se chceme odvděčit fanouškům za jejich cestu na venkovní zápas.

Na to, v jaké sestavě se Arsenal v Blackpoolu představí

Jak jsem již říkal, dnešek ukáže, z jakých hráčů si budu moct vybírat pro nominaci na zápas, ale chci, aby moji hráči byli soutěživí, aby se prali o místo v sestavě i do zápasů jako je tento. Náš dnešní tým tomu bude odpovídat, možná se představí hráči, kteří tolik nenastupují, nebo někteří hráči z akademie, ale všechno bude záležet na chuti mých hráčů po tom se ukázat před fanoušky. S touhle filosofií jsem sem přišel a i nadále na ní hodlám stavět.

Na to, kdy poprvé slyšel o FA Cupu

Vím, že je to velmi důležitá soutěž pro všechny anglické týmy. Je to velmi zajímavá soutěž, která dává šanci na úspěch i menším týmům. Přišel jsem sem s tím, že chci s Arsenalem vyhrávat trofeje a FA Cup je jednou z nich. Arsenal je historicky nejúspěšnější tým v této soutěži se 13 trofejemi a 20 finálovými účastmi. Chci s klubem slavit úspěch a toto je skvělá příležitost. Nebude to lehké, ale těšíme se na zápas a na tuto soutěž celkově.

Na to, jestli už někdy byl v Blackpoolu

Ne, vím jen, že město leží cca 90 kilometrů od Liverpoolu a před nějakou dobou hráli v Premier League.

Na to, jestli je připraven na neobvyklou atmosféru v Blackpoolu, kde mají prý tamní fanoušci velký problém s vedením klubu

Když jsme proti nim nastoupili naposledy, tak jsme si byli vědomi jejich historie a cítili jsme, že v klubu není něco v pořádku. Ale proti nám ukázali bojovného ducha a vytvořili si spoustu dobrých příležitostí. Respektuji je a vím, že si teď neprocházejí nejlepším obdobím a věřím, že zápas proti nám bude pro ně skvělá příležitost ukázat se zase v dobrém světle před svými přiznivci a zažít s nimi znovu další kouzelný moment.