Kolo Touré zraněn!

KoloKolo nedohrál dnešní zápas Afrického poháru proti Beninu…

AKTUALIZOVÁNO: Detaily o Tourého zranění

A je to tady! To čeho se každý fanoušek Arsenalu obával před startem Afrického Poháru Národů se nakonec stalo. Kolo Touré dnes nedohrál utkání mezi Pobřežím Slonoviny a Beninem, jelikož byl pár minut před poločasem odnesen z hřiště na nosítkách.

Kolo Touré se v prvním poločase (konkrétně ve 43. minutě) podílel na druhé brance Slonů, když se individuálně prosadil v pokutovém území a předložil míč svému bratrovi Yaya Tourému, který skóroval do prázdné branky. Avšak jeho radost trvala pouze několik desítek vteřin.

Ve 45. minutě byl Kolo po obraném zákroku odnesen s bolestivou grimasou na nosítkách ze hřiště, neboť si přivodil poranění třísel.

Pokud bude zranění méně vážné – tak bude mimo hru zhruba 2-3 týdny. Ale pokud se prokáže ono zranění být vážnější může to být až 6 nebo více týdnů mimo hru.

Turnaj končí 10. února, tj. za dva týdny, což znamená, že Touré si již na mistrovství nejspíše nezahraje. V ohrožení jsou i jeho starty proti Blackburnu a koncem února proti AC Milán v Champions League.

Doufejme, že zranění nebude příliš vážné. Více se dozvíme až po důkladném lékařském vyšetření.

OFICIÁLNÍ PROHLÁŠENÍ VEDENÍ FOTBALOVÉ FEDERACE POBŘEŽÍ SLONOVINY:

"Jeho zranění není příliš vážné. V první moment to vypadalo vážně, ale již se zotavuje. Možná nastoupí do úterního zápasu" řekl Ouattara Hego, geenerální sekretář týmu Pobřeží Slonoviny