Krátce z tradiční návštěvy „Emerytes“

Ahoj Gooners, o víkendu jsem opět zavítal do Londýna, tentokrát však na tenisový Turnaj mistrů, který bohužel letos padl na fotbal skoupý reprezentační víkend. Zápas Arsenalu jsem tedy neměl šanci vidět, vydal jsem se tedy ve volné chvíli již tradičně tam, kam mě v Londýně táhne srdce nejvíc. Obejít Emirates Stadium, poplácat kamenného TH14 po zádech, nechat půl výplaty v The Armoury, zhlédnout čtrnáctiminutový sestřih nejkrásnějších momentů v Arsenal Museum a projít si stadion v rámci Stadium Tour. To jsou věci, které nikdy neomrzí. I přesto, že takových návštěv bylo již nespočet. A právě ze Stadium Tour bych vám chtěl napsat pár (doufám, že zajímavých) postřehů.

Tohle byla již moje pátá Stadium Tour v posledních třech letech a člověk tak má i srovnání. Nicméně to bylo poprvé, kdy u dveří manažerské kanceláře bylo napsáno jméno Unai Emery.

office change

To ale nebyla ta největší změna, která mě v naší kabině zaujala. Tou byla veliká multifunkční obrazovka (cca 150 cm úhlopříčka) pěkně zasazená ve zdi v průčelí naší kabiny, takže na ni vidí každý hráč v šatně. Nedalo mi to a začal jsem se vyptávat příjemného security chlapíka. Ten mi řekl, že to byla první věc, kterou si Unai Emery nechal na své přání zřídit hned na začátku jeho působení v Arsenalu. Obrazovka je prý nejnovější supermoderní pomůckou pro analýzy dat ze zápasů, statistik a informací o soupeři a pro video rozbory jak naší hry, tak hry soupeřů. Doslova mi řekl, že je UE přímo blázen do sběru informací a že věnuje spoustu času analýzám našich hráčů a jejich výkonnostních dat z jednotlivých tréninků. Své povídání zakončil s úsměvem na tváři a krátkou větou: „We love him.“

multi-TV

V ten den byl též aktivně udržován trávník, kam správce hřiště umisťoval a přesouval speciální lampy na kolečkách, které zářily vždy jen na část hrací plochy. Bylo to prý potřeba po přátelském zápasu Brazílie – Uruguay, které se hrálo předchozí den. Byl to zvláštní pocit, když si uvědomíte, že den před vaší návštěvou se po šatnách a stadionu procházeli hráči jako Cavani, Neymar nebo Suaréz. Nicméně zajímavý byl papír v kabině na zdi, který zde zůstal právě ze zmíněného zápasu. Je to na minuty přesný časový harmonogram („Countdown to kick-off“) jednotlivých procedur před zápasem zpracovaný externí společností Pitch International, která zajišťuje (minimálně předzápasovou) organizaci. Harmonogram se podle mého nebude o moc lišit v porovnání se zápasy Premier League (zkoušel jsem hledat na internetu, ale nic takového jsem nikde nenašel).

countdown-friendly

A to je tak nějak všechno.

Snad vám tenhle krátký report aspoň trošku zkrátil čekání na další zápas našeho milovaného klubu, který se v neděli od 14:30 v rámci PL představí na půdě „Třešní“ z Bournemouthu.

Do komentářů samozřejmě piště i vaše postřehy nebo zajímavosti, které se vám přihodily na Emirates.

COYG!

 

Ondřej