Arsenal FC 3-0 Aston Villa – Hodnocení hráčů

 

Důležité tři body…

 

 

Almunia – 7: Většinu situací řešil správně, neměl problémy prakticky s ničím, akorát vázla jeho komunikace s hráči v prvních pár minutách při pár sitaucích, Villa tohle trestat umí.

 

Sagna – 6,5: Dle mě dnes nejslabší z celé obranné čtyřky. Měl to těžké, Villa ho dopředu moc nepouštěla, dobře vykrývala prostor jeho strany, když už se k něčemu dostal, centr skončil za brankou. Dokud Villa kousala, měl menší problémy s křídly soupeře.  

 

Gallas – 7: Rychlostně samozřejmě těžko může konkurovat Agbonlahorovi, oba dva útočníci soupeře byli velmi důrazní a vypadali, že budou dělat problémy, stopeři jako celek ale odvedli celkově solidní práci.  

 

Vermaelen – 7,5: Opět mu musím dát o malinko víc. Jak říkali angličtí komentátoři, Vermaelen vypadá jako přirozený lídr už jen svým „body language“. Byl trochu přesnější, komplexnější, celkově si byl schopen bez problému poradit jak s Heskeym tak s Agbonlahorem.  

 

Traore – 7: Nepouštěl se příliš dopředu, zato dozadu byl stoprocentní, nezmatkoval, zápas od zápasu je čím dál jistější. Ukázal svou dobrou akceleraci a výdrž.  

 

Song – 7,5: Pořád a pořád dokola. Velmi dobrý výkon jak směrem dozadu tak dopředu, ač dneska těch faulů bylo z jeho strany víc. Hrál si to svoje, nebojí se míče, opět mu věci vycházely, kryl záda Willovi při jeho chybičkách, vepředu nebezpečný při standartkách, dokonce ke střele se dostal.

 

Denilson – 7: Údajně má opět problém se zády, asi proto takové brzké střídání. Za tu dobu, kdy hrál, nebyl do počtu, dobře přihrával, byl přesný, měl tam jeden střelecký pokus, nevyřešil zrovna nejlípe přímák. Vyvážený výkon dozadu i dopředu.

 

Diaby – 8: Byl famózní, především pak v prvním poločase. Za celý poločas ztratil jeden jediný míč, míč měl neustále na kopačce, i téměř ztracené míče mu na kopačce zůstaly. Připravil šanci pro Eduarda svým typickým způsobem. Soupeře kolem sebe boural a přitom byl přesný, s takovými výkony bude platný.

 

Eduardo – 6: Další z jeho slabých výkonů. On nemá nohu na rohové kopy, ty byly z většiny opravdu slabé. Očekává se od něj dobré zakončení, to ale po zranění zatím vůbec nenašel. Bojoval, snažil se, pomáhal Arshavinovi, ale to by mu za normálních okolnosí na základ opravdu nestačilo.

 

Nasri – 7: I jeho rohové kopy nejsou ideálem, z takhle vysokých míčů se skórovat nedá. Ve hře byl platný, techicky je na výši, neztrácel, v prvním poločase se mi paradoxně zdál lepší, víc u míče a celkově takový živější.

 

Arshavin – 7: Opět se musím opakovat, má to proti stoperům, kteří mají o 20 kilo víc, velmi těžké. Když se postupně od nich odtrhl a hrál více ze strany, odehrál si svoje. Měl více prostoru, chodil si hlouběji pro míče, pomáhal týmu. Týmový výkon týmového muže s mimořádností v noze, která může vždy rozhodnout.

 

 

Střídající hráči: Walcott se zase utápěl v kličkách, ale jeho rychlost a jeho pas zařidíly druhý gól, takže celkově pro tým přínos, Fabregase viděl každý, přesná noha, přesné pasy, přidal tomu ještě větší grády, MOTM. Ramsey bez momentu.

 

Postupně jsme začali zápasu dominovat, zasloužené tři body, zvyšující se tlak, dobrá práce obranné čtyřky, to jsou všechno věci, na kterých se dá stavět. V době, kdy všichni ztrácí, my vyhráváme, to je další z pozitivních jevů. Klasicky se bude rozhodovat v lednu a únoru, zatím jsme pouze dotáhli čelo tabulky.