Lassana Diarra zpět do Londýna?

 

Většinou dobře informovaný novinář Mirroru, John Cross, tvrdí, že Arséne Wenger má znovu šanci získat Lassanu Diarru, kterého před třemi lety prodal do Portsmouthu.

Francouzský záložník, který strávil na The Emirates část sezóny 2007-08, dal svému aktuálnímu klubu na srozuměnou, že již nechce dále zahřívat lavičku Realu a hodlá si hledat angažmá jinde.

Vyjma Arsenalu údajně vyjádřil o hráče zájem i Liverpool, Real by byl ochotný prodat Diarru za částku okolo 12 miliónů liber.

Oba kluby, tedy Arsenal i Liverpool, chtějí v létě posílit kádr včetně zálohy. Arsenal se navíc plánuje zbavit Brazilce Denilsona, který nehrál tuto sezónu v dobré formě. O Denilsona již projevil zájem Wolfsburg a španělská Sevilla.

Dalším záložníkem, kterého sledují manageři obou anglických klubů je údajně Scott Parker. Větší šanci uspět v týmu Wengera má však bezesporu o pět let mladší Diarra, než 30 letý Parker.

Podle Johna Crossa hledají The Gunners i nového brankáře. Manuel Almunia a veterán Jens Lehmann po sezóně opustí tým a tak v kádru kanonýrů po sezóně zůstane jen dvojice polských brankářů Wojciech Szczesny a Lukasz Fabianski.

John Cross uzavírá, že tým z Ashburton Grove si vyhlédl brankáře Anderlechtu Silvia Prota, přestup však může komplikovat poměrně nedávné zranění tohoto 27 letého hráče.

 

 

/Mirror, foto ilustrační/