Lauren: Arsenal nepotřebuje Henryho

Dlouholetá opora Gunners o odchodu bývalého kapitána.

Bývalá opora zadních řad Arsenalu Lauren (Laureano Bisan-Etame Mayer; celým jménem) odmítá názory, že Arsenal nemůže v letošní sezoně bez Henryho vyhrát jedinou trofej.

Lauren hrál společně s Henrym mnoho sezon a vyhráli společně mnoho titulů a pohárů. Avšak navzdory Francouzovo velkému přínosu pro hru a nemenším podílu na zisku těchto trofejí Lauren věří, že Arsenal v brzké době vstane z mrtvých.

Kamerunský obránce se již chystá s Portsmouthem na nedělní zápas na Emirates Stadium.

"Těším se na svůj návrat. Jsem fit a jedeme tam se skvělým týmem. Již jsme dokázali, že umíme hrát proti nejlepším a to je to, co musíme předvést proti Arsenalu" říká 30-letý obránce.

"Byl jsem zklamaný, když jsem musel po šesti a půl letech opustit Arsenal. Je to dlouhá doba, ale bylo to skvělé období. Ale to je život, zvláště ve fotbale – musíte se přesunout a tím získat nové obzory"

"Co znám, tak Arsenal má výjimečné mladé hráče. Chybí jim Henry ve velkých zápasech, neboť postrádají vítěznou kvalitu, kterou on měl"

"Ale co oni mají – je fylozofie, kterou jim vštěpuje Arsene Wenger. A ta je povede dál. Myslím, že v nejbližší době mohou uspět" zakončil Lauren.