Leno druhou letní posilou Gunners

V průběhu Mistrovství světa se k Arsenalu připojil Bernd Leno. Německý brankář, který přichází z Bayeru Leverkusen, byl představený na oficiálních stránkách.

Šestadvacetiletý brankář v německém klubu působil přes sedm sezón, během kterých nastoupil k více nez 230 zápasům.

Leno do Leverkusenu přestoupil ze Stuttgartu, kde strávil většinu mládežnické kariéry. V září 2011 se poté stal nejmladším brankářem, který zasáhl do utkání Ligy mistrů. A to v základní skupině proti Chelsea, když mu bylo pouhých 19 let a 193 dní.

Bernd je zároveň širším členem německého reprezentačního výběru, do kterého obdržel první povolání před třemi lety. Od té doby si za reprezentaci zachytal šestkrát, loni byl členem vítězného týmu Konfederačního poháru.

„Máme velkou radost, že Bernd Leno se stal součástí našeho klubu. Jedná se o brankáře vysokých kvalit, v jeho věku už má za sebou cenné zkušenosti. V uplynulých sedmi letech se v barvách Leverkusenu stal stálou jedničkou a výborným gólmanem. Všichni jsme nadšeni, že si Bernd vybral právě Arsenal a již se těšíme na spolupráci v předsezónní přípravě,“ vyjádřil se na jeho adresu Unai Emery.

Číslo dresu pro německého brankáře bude oznámeno v blízké budoucnosti.

/arsenal.com, foto: twitter.com/ArsenalWatch/