Leno: Má šance přijde

Pro mnohé bylo překvapením, když Unai Emery dal přednost Petrovi Čechovi mezi třemi tyčemi v úvodních zápasech sezony. Nestává se koneckonců často, že by klub „vypláznul“ tolik peněz za gólmana, aby ho nakonec nechal sedět na lavičce.

Když se vezme v potaz, že Španěl se snaží týmu vtisknout systém rozehry od obrany, rozhodnutí upřednostňovat šestatřicetiletého brankáře před Lenem, který je znám svou schopností dobrého ovládání míče nohama, je ještě více udivující.

Ukázalo se, že si Čech vedl velmi dobře v úvodních duelech sezóny (až na onen strašidelný moment proti City), minimálně co se týče chytání střel.

Po prvních třech zápasech strávených na lavičce by jeden Lenovi mohl odpustit jisté rozladění, ovšem ten zůstává optimistou a věří, že brzy dostane příležitosti ukázat, co umí.

Jsem přesvědčený, že můj přestup byl správným rozhodnutím,“ řekl pro německý Bild o přesunu z Bayeru Leverkusen do Londýna.

A dodal: „Nešílím z toho. Může to trvat pár týdnů nebo měsíců, ale můj čas zde přijde.“

Dále pokračoval o atraktivitě Premier League: „Ačkoliv jsem ještě nehrál, cítím se v pohodě. Každý matchday je tu svátek, je to opravdu něco.“

Premier League má více co nabídnout než Bundesliga, což jistě souvisí s množstvím peněz, které zde cirkulují.

Za Arsena Wengera jsme byli zvyklí na rotaci brankářů v pohárových soutěžích. Něco podobného se dá očekávat od Unaie Emeryho, avšak je těžké nyní úplně odhadnout jeho rozhodnutí.

Pokud je opravdu protočí, může se Leno těšit na své minuty v Carabao Cupu a v Evropské lize již v září. Bude zajímavé sledovat, jak se popere s výzvou, jakou přináší anglický fotbal.

/arseblog.com/