ARSENAL FC 0 : 2 SWANSEA CITY – FT

 Arsenal selhal, co jiného dodat…

Vždy, když bylo nejhůř, upírali se oči všech fanoušků The Gunners k symbolu Highbury, hodinám na Clock End. Hodinám, které jsou symbolem klubu již skoro 100 let a které pamatují doby dobré, doby slávy ale i doby proher. 

Věřím, že před zápasem se k nim symbolicky upřou oči všech hráčů a ti si uvědomí, že Arsenal je klub, který od nich žádá víc, než dosud předvádějí. 

Věřím, že fanoušci, kteří dorazí na stadion, pochopí, že pískot, uraženost, trucování před stadionem či jiné sváry nejsou tím hybným motorem, který trápící se tým potřebuje pro odčinění neúspěšného vstupu do sezóny.

Věřím, že duch Arsenalu dnes zvítězí a že odstartujeme úspěšnou šňůru, která rychle vrátí tým kam patří : tedy aktuálně minimálně před kvoky, dlouhodobě nejlépe hodně blízko čela ligy.

A teď trochu faktů :

Čeká nás utkání pravdy, kdo by si kdy řekl, že zápas se Swansea bude mít pro nás takovou důležitost. 

Hrajeme o šest bodů.

Po víkendui můžeme být pátí, ale také klidně desátí. 

The Gunners nasbírali nejmenší počet bodů za prvních 14 kol sezóny pod vedením Arsene Wengera. Hůře si vedli naposledy v roce 1994, kdy měli ve stejné fázi sezóny 19 bodů.

Emirates už dávno nejsou nedobytnou baštou, od chvíle, kdy nás o body na jaře připravili Wolves, je naše bilance doma fatální. Vyhráli jsme pouze tři z posledních devíti zápasu na Emirates Stadium (3 výhry, 4 remízy, 2 prohry).

Snad jedinou naději nám dává fakt, že Gunners vyhráli všech posledních 5 zápasů kde byl rozhodčím Mark Clattenburg.

Preview máme TADY, Injury ZDE a Talking Heads TU

Sestava by Pepek :

Szczesny – Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs – Arteta, Wilshere – Walcott, Cazorla, Podolski – Gervinho.

Subs: Mannone, Squillaci, Coquelin, Ramsey, Rosicky, Oxlade-Chamberl ain, Giroud

 

 

TIP Patrick : 4-1. 

 

COYG!!