Lorient chce udržet Coquelina i Sunu

 

Francouzský Lorient má zájem udržet i pro příští sezónu dva francouzské mladíky z Arsenalu Gillese Sunu a Francisa Coquelina. V této sezóně se první z dvojice musel smířit s pouhou rolí náhradníka, ale druhý hrál stabilně v základu Lorientu.

Celou záležitost takto komentoval trenér Lorientu Christian Gourcuff:

„Pro chudé kluby jsou hostování to nejlepší strategií. Rok nemusí stačit. Budeme jednat s vedením Arsenalu na téma hostování, ale je předčasné mluvit o tom, co bude následovat. Musíme se také zeptat samotných hráčů, jaký mají názor“.

Gilles Sunu se vyjádřil takto :

„Věděl jsem, že to bude těžké. Jsem ale součástí týmu Lorientu a manager má pro mne místo ve svých plánech. Velmi mne těší, že mohu konkurovat takovým útočníkům jako jsou Gameiro nebo Amalfitano. Dvěma nejlepším útočníkům Le Championnatu.

Coquelin má naději na návrat do Londýna, ale neláme hůl na možným prodloužením francouzského pobytu.

„Věděl jsem, že v Lorientu dostanu šanci. Měl jsem těžký start, ale tvrdě jsem pracoval a vyplatilo se mi to. Jestli zůstanu i příští rok? Není to nemožné.“

V poslední době se navíc spekuluje o budoucnosti nejlepšího útočníka týmu Kevina Gameiro. Hovoří se o transferu i ve spojení s Arsenalem. Možná bude Gameiro následovat Laurenta Koscielného.

 

 

/Footylatest, foto ilustrační/