Arsenal se v semifinále Evropské ligy utká s Atléticem Madrid

V pátek od 12:00 se uskutečnil los semifinále Evropské ligy. O finále v Lyonu se Arsenal střetne se španělským Atléticem Madrid. Ve druhém zápase na sebe narazí Marseille a Salzburg. První zápasy se odehrají 26. dubna, odvety za týden později.

Atlético již v letošní sezóně nastoupilo proti anglickému týmu, konkrétně se jednalo o dvojzápas s Chelsea v Lize mistrů (1:2 doma, 1:1 venku)

Madrid proti anglickým celkům nevyhrál tři zápasy v řadě, (2 remízy, 1 prohra) jedná se však o jedinou porážku z posledních osmi duelů proti některému celku Premier League.

Arsenal se proti španělskému týmu nepostavil od ročníku 2015/2016, kdy v dvojzápase osmifinále Ligy mistrů s Barcelonou prohrál 1:5 (0:2 doma, 1:3 venku). Londýnský celek proti některému ze španělských týmů vyhrál jediný duel a prohrál čtyři z nich, včetně posledních tří zápasů.

Bilance Arsenalu doma proti španělským klubům – osm výher, tři remízy, tři prohry – prohra v roce 2016 s Barcelonou mu ukončila osmi zápasovou sérii bez porážky.

Atlético venku proti anglickým týmům neprohrálo tři utkání za sebou. Bilance v Anglii – dvě výhry, šest remíz, čtyři prohry. 

Daniel Thacker, reportér Arsenalu:

Takový los zajisté Arsenal nechtěl. Gunners proti Atléticu dostanou méně prostoru než v dosavadních vyřazovacích bojích. Na druhou stranu také Španělé se chtěli Arsenalu vyhnout. I kvůli trojici Lacazette, Özil, Ramseyho.

/uefa.com/