Lucas Torreira | Vlastními slovy

Jsem v Anglii více než rok – a už jsem se toho tolik naučil.

Hlavní věcí pro mě bylo přizpůsobit se tempu hry. Když jsem přišel, měl jsem pocit, že mi něco chybí, jako by se hrálo mnohem rychleji. Ale tvrdě jsem pracoval, ukázal odhodlání a s pomocí všech v klubu jsem se dostal na stejnou úroveň s mými spoluhráči a soupeři. Nyní se cítím velmi pohodlně.

Na technické úrovni si myslím, že jsem se opravdu zlepšil a naučil se tolik věcí. Je to hlavně o hráčích, které mám kolem sebe a tréninku každý den. Je to také o hráčích, se kterými se každý víkend střetávám.

Hraní proti hráčům, vás každý týden opravdu tlačí, abyste se zlepšili a dosáhli ještě více. To je opravdu důležité, protože je to opravdu tvrdá liga, která vyžaduje mnoho z vás, zejména pokud jde o energii a kvalitu.

Nezáleží na tom, zda hrajete proti týmu ze spodku nebo proti top týmu, víte, že to bude vždy velmi obtížný zápas. Nemůžete si odpočinout na minutu kvůli intenzitě soutěže. Jak čas ubíhal a mám více zápasů za sebou, stal jsem se zkušenějším, dozvěděl jsem se více o tom, kde hraji a jak tvrdá je tato liga.

Část mě věděla, jak složité to bude po přestupu, ale nic tě nemůže připravit na to, když hraješ svůj první zápas Premier League. Protože miluji sport, sledoval jsem hodně Premier League, když jsem vyrůstal, a tak jsem věděl všechno o Arsenalu, než jsem přestoupil. Celá bohatá historie … Věděl jsem o tom všem a přesně věděl, k jakému klubu se připojuji.

Vždy existuje mnoho očekávání, protože v sezóně je tolik cílů. Fanoušci od týmu očekávají hodně. Ale jak čas plyne, ve své kariéře si budujete zkušenosti a dosahujete nových věcí, což je vždy velmi pozitivní.

Přišel jsem z Itálie, takže jsem se musel přizpůsobit lize, nové kultuře a také životu. Je to úplně jiná zkušenost. Minulý rok byl pro každého jiný, protože jsme měli nového trenéra a spoustu nových hráčů.

Když se ohlédnu zpět na všechno, co se stalo, myslím, že to byla pozitivní sezóna. Dostali jsme se do finále Evropské ligy, kde klub nebyl po mnoho let. Bohužel se nám nepodařilo dosáhnout výsledku a nemohli jsme se kvalifikovat do Ligy mistrů, což byl jeden z cílů. Byly zde pozitiva a byly zde věci, které musíme napravit, a určitě se o to pokusíme.

Byl zde také ten nezapomenutelný zápas proti Tottenhamu na Emirates Stadium. Vzpomínám si na týden, který tomu předcházel – fanoušci nás opravdu přiměli pochopit, jak důležité to je derby. Zažil jsem to všechno v tomto zápase a dokázal vstřelit opravdu důležitý gól, který zajistil vítězství pro tým. Je to samozřejmě branka, kterou si budu pamatovat navždy.

Pokaždé, když jdeme na hřiště jako Arsenal, bez ohledu na to, kdo hraje, je zde hodně rivality. Všechny týmy chtějí hrát proti velkému klubu, jako jsme my, a funguje to i opačně, protože si také užíváme hraní proti velkým týmům v této lize.

Občas se může vyskytnout úzkost, nervy, ale je to normální, že se hráč cítí takto, když přijde velký zápas. Zároveň se jedná o zápasy, které vás baví a cítíte se velmi nadšeně.

V mém případě to stálo obrovské úsilí, abych se dostal tam, kde jsem dnes, a abych mohl hrát v takovéto lize, na kterou jsem byl zvyklý se dívat v televizi. Být tady a mít tyto zkušenosti je úžasné, takže se snažím dívat na pozitiva a užívat si všeho.

Koneckonců, za poslední rok jsem se toho hodně naučil, zejména o procházení těžkými okamžiky. Jak mi můj táta vždycky říká, fotbal není všechno štěstí. Někdy musí fotbalisté projít obtížnými časy, což je normální pro každého, nejen pro fotbalisty.

S pomocí mnoha lidí jsem se snažil pokračovat vpřed a překonat protivenství. Myslím, že jsem se vyvinul mentálně – to je pro mě opravdu důležité – a fotbalově, což je také důležité.

Mým cílem do budoucna je hrát. Je mi 23. Všichni fotbalisté chtějí hrát, soutěžit, bojovat za svůj klub. Chci svým spoluhráčům v této sezóně pomoci dosáhnout našich cílů.

Lucas Torreira

arsenal.com