Lukasz a Wojciech slaví v neděli 25 a 20 let

 

Oba jsou z Polska, oba k nám přišli z Legie Waršava a oba se narodili ve stejný den, jenom ten rok se jim trochu nepovedl. Zítra tak mají oba významné a kulaté životní jubileum, i když oslavy jim znemožní tryzna za zesnulé při největší polské národní tragédii v novodobých dějinách.

 

 

Lukasz Fabianski se narodil v roce 18.4.1985 v Kostrzyni nad Odrou a přes Lech Poznaň a Legii Waršava se dostal v roce 2007 za 2 mil. liber do Londýna.

 

Boss k přestupu tehdy v květnu 2007 řekl : „Je jedničkou do budoucna. Má všechny kvality pro další růst a jednou se stane velkým brankářem v Arsenal Football Club.“

 

Za Arsenal debutoval Lukasz (a vychytal nulu) v září téhož roku v domácím zápase proti Newcastlu v rámci Curling Cupu a v současnosti je dvojkou v týmu a kryje záda Manuelovi.

 

Lukasz odehrál za Arsenal celkem 32 zápasů, z toho devět v Premier League.

 

Podívejme se na výběr top zákroků Lukasze….

 

{youtube}Ksnm2Z088ho{/youtube}

 

 

Wojciech Szczesny se narodil 18.4.1990 ve Waršavě a do Arsenalu přestoupil tak jako Lukasz z Legie Waršava v srpnu 2007. Za Arsenal odehrál první zápas na Emirates Stadium 22.9.2009 proti W.B.A. v Curling Cupu a stejně jako Lukasz si připsal čisté konto. Byl to však pohříchu jediný zápas, dosud odehraný v dresu Arsenalu, resp. prvního týmu.

 

V lednu t.r. odešel Wojciech na měsíční hostování do klubu League One Brentford, které bylo ke vzájemné spokojenosti obou klubů prodlouženo do konce sezóny.

 

Několik jeho fantastických zákroků….

 

{youtube}j-ERLumOZQ4{/youtube}

 

 

Takže všechno nejlepší jménem všech CZ & SK kanonýrů.

 

 

/Patrick/