MANCHESTER CITY FC – ARSENAL FC: Preview


Základní informace

14.12.2013 (sobota)

 
12:45 (SELČ)
 
Etihad Stadium

Martin Atkinson – Burt, Lennard (Madley)


Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava


Představení soupeře

Celý název

Manchester City Football Club

Přezdívka

The Citizens

Založen

1880

Stadión

Etihad Stadium (kapacita 47,407)

Majitel

Mansour bin Zayed Al Nahyan

Předseda

Khaldoon Al Mubarak

Manažer

Manuel Pellegrini

Soutěž

Premier League

2012/13

Premier League, 2. místo

Jediný soupeř londýnské Chelsea v boji o titul, alespoň tedy v očích pána s velkou pusou, na rozdíl od svých městských sousedů roli favorita soutěže plní a drží se v čele tabulky. V domácím prostředí jsou zatím stoprocentní a navíc střelecky velmi nebezpeční. Jen pro srovnání – jejich ligová bilance venkovních zápasů je spíše průměrná. Dvě vítězství, dvě remízy, čtyři porážky a pasivní skóre 12:13, řekl bych, že nic moc. Ovšem domácí bilance, to je jiná káva. Sedm vítězství a skóre 29:2, pět čistých kont, navíc vždy vyhráli nejméně o dvě branky. O to nepochopitelněji vypadají jejich porážky v Cardiffu, na Aston Ville či v Sunderlandu.

Citizens si již v předstihu zajistili postup do jarní fáze Ligy mistrů, podobně jako v Premier League se střelecky velmi dařilo Sergio Agüerovi – v Lize mistrů vstřelil šest branek, v lize již dvanáct. Zdatně mu sekunduje i Alvaro Negredo s šesti ligovými a pěti „evropskými“ góly. V lize pravidelně skóruje také Yaya Toure, trefil se již sedmkrát.


 

Match Facts