Mancini potvrzuje zájem o van Persieho

 

Manager  Manchesteru City – Roberto Mancini – přiznal, že má zájem získat super útočníka z Arsenalu Robina van Persieho.

Mancini se vyjádřil o Holanďanovi jako o jednom z nejlepších útočníků v Evropě a bude mít o něj v létě zájem.

Od dob, kdy Mancini vládne Citizens, uloupil Ital Arsenalu Nasriho, Tourého, Adebayora a Clichyho. A tak i když Mancini rozhlašuje, že van Persie podepíše novou smlouvu s Arsenalem, jsou jeho oficiální prohlášení solí v očích fanouškům kanonýrů. Je to také signál, že bohatý klub bude o van Persieho usilovat.

„Máme zájem o každého dobrého hráče, je to normální a neděláme to jenom my. Myslím, že všechny kvalitní týmy mají o van Persieho zájem. Tvrdím, že momentálně je van Persie jedním z nejlepších útočníků v Evropě, společně s Messim, Ronaldem, Sergiem či Mariem. Považuji ho za vynikajícího útočníka, ale myslím, že zůstane v Arsenalu“, řekl Mancini.

Manager kanonýrů  Arsene Wenger nebyl minulé léto příliš spokojený s tím, že City odvábily Arsenalu Nasriho. Komentáře italského managera  na téma kapitána týmu ze severu Londýna tak nebudou zřejmě dobře přijaté.

„Jsem názoru, že jestli je někde dobrý hráč, který chce odejít, tak o něj máme zájem. Jestli ale ten hráč chce ve svém klubu zůstat, tak my s tím problém nemáme. Podle mého názoru van Persie zůstane v Arsenalu. Soudím, že podepíše novou smlouvu, protože pokud by Arsenal ztratil tohoto hráče, měl by vážný problém“, podotkl Mancini.

„Myslím, že Arsenal v létě nakoupí dobré hráče. Je to špičkový tým a chtějí vyhrát Premier League v příštím ročníku. A právě z těchto důvodů si myslím, že van Persie tam zůstane.“

 

/mirrorfootball.co.uk/