Wenger po prehre kritizuje Deana

O Costovi

Treba sa pozrieť na to, čo urobil Koscielnemu ešte predtým, ako ho zrazil k zemi… Prešlo mu to. A úprimne povedané, prekvapuje ma to už. Vôbec nerozumiem Deanovmu rozhodnutiu. Prečo zostal Costa na ihrisku? Gabrielove vylúčenie je v poriadku. Nemal vôbec reagovať. Ešte k prvému gólu; nevidel som žiaden faul.

O šarvátke

Koscielny sa do toho dostal nevinne, ako môžete vidieť na záberoch. Gabriel nesie plnú zodpovednosť. Nemal sa do toho miešať.

O modrinách Koscielneho

Neviem, či mu nejaké zostali. Pozrite si zábery. Je zarážajúce to sledovať. Dostal údery ešte pred centrovanou loptou.

O Costovej „imunite“

Nerozumiem tomu a treba sa na to spýtať Deana.

O tom, či očakával podobný typ zápasu

Očakávali sme to. Nie je to prekvapením, ale od rozhodcu očakávate, že bude rozhodovať správne. Gabriel si kartu zaslúžil. Bola to maličkosť, ale nemal vôbec reagovať. Od rozhodcu však očakávate, že sa zachová správne.

O sile rozhodcu

Nie je to o sile, ale o spravodlivých rozhodnutiach. To požadujete. Sú to profesionáli a podľa toho by mali vyzerať aj ich rozhodnutia.

O rozhovore s rozhodcom

Nehovoril som s ním.

O tom, či s ním bude hovoriť

Nie je čo povedať. Sťažilo nám to druhý polčas, pretože za stavu 0-0 Čukotka musela zabrať smerom dopredu. Myslím, že aj v hre o desiatich sme celkom kontrolovali hru. Dostali sme však gól zo štandardky a to je frustrujúce. Ak oslabený prehráš zápas zo štandardky, tak je to trpké. 20 minút do konca sme preberali iniciatívu, ale Cazorlova červená zmarila naše šance.

O tom, či Mike Dean potrebuje pauzu

Nechcem hodnotiť jeho celkové výsledky, pretože nepozerám všetký zápasy, ktoré rozhoduje. Dnes ale bolo zarážajúce, že nám vylúčil hráča a Costa zostal na ihrisku.

* Na záver ešte chuťovka pre silné žalúdky!*

Mourinho o Costovi

Pre mňa je to hráč zápasu. Malo by sa hovoriť o Paulistovi, ktorý je dobrým futbalistom, ale urobil chybu.

A ak chcete hovoriť o Costovi, tak hrá tak, ako má hrať. Vďaka tomu máte plné štadióny a milióny ľudí pri obrazovkách. Takto má vyzerať skutočná hra.