Martin Keown : Bendtner by se měl probudit

 

Bývalý obránce a legenda Arsenalu Martin Keown apeloval mladé kanonýry, aby vytrvali v rozvíjení svých schopností v průběhu blížící se sezóny. Jako příklad uvedl Nicklase Bendtnera, který podle legendárního obránce musí dosáhnout značného zlepšení.

 

44letý  Keown zažil po dobu své kariéry na severu Londýna mnoho úspěchů a ve své době byl skutečným symbolem klubu. Nyní obránce varuje dánského útočníka, protože se bojí, že díky jeho pomalému rozvoji mu může jeho velká kariéra „proletět okolo nosu“.

 

V uplynulé sezóně Bendtner vystoupil v 31 zápase, ve kterých se mu podařilo vstřelit 12 gólů, což není pro útočníka nic mimořádného. Nehledě na průměrné výkony se dánský reprezentant stále těší důvěře Arséne Wengera, který trpělivě věří v jeho talent.

 

„Bendtner musí zdokonalit své dovednosti. Musí se stát více agresivním na hřišti a převzít větší odpovědnost během hry. Pokud se včas neprobudí, tak zmešká svou šanci na velkou fotbalovou kariéru.“


„Musí začít v soubojích s obránci dominovat a především si musí uvědomit, že už nemůže promarnit žádný čas. To ale platí nejen o něm, ale o řadě mladých hráčů Arsenalu“.

 

/Sport.co.uk/