Martinelli na kvalifikaci na OH neodletí

Gabriel Martinelli potvrdil, že Arsenal zablokoval možnost, že by se připojil k týmu Brazílie U-23, který momentálně hraje v Kolumbii kvalifikaci na Olympijské hry.

Osmnáctiletý mladík, který má rovněž italské občanství, byl podle všeho dychtivý a toužil si zahrát za svou zemi, rozhodnutí Arsenalu však přijímá. Kvalifikace se totiž neodehrává v běžné reprezentační pauze.

„Řekl jsem, že kdyby to bylo na mě, tak bych hrál. Věděli jsme, že to bude složité. V Arsenalu jsem teprve začínal a lidé v klubu preferovali, abych nikam neodlétal.“

Zatím se zdá, že se Brazílie dokázala vypořádat s absencí Martinelliho. V úvodní skupině vyhráli všechna svá čtyři utkání a nyní budou v druhé fázi čelit Argentině, Kolumbii a Uruguayi. Do Tokya se kvalifikují první dva ve skupině.

Pokud se Brazílie na turnaj kvalifikuje, znamenalo by to, že Gabriel s největší pravděpodobností vynechá předsezónní přípravu a několik úvodních zápasů v lize.

Rovněž pozvánka do prvního týmu Brazílie není mimo hru. Do Anglie sice dorazil bez většího mediálního ohlasu, jeho nedávné výkony mu však vysloužili pozornost lidí, na těch nejvyšších místech.

Pravděpodobně tomu pomohlo také to, že náhrada Edua na pozici technického ředitele brazilské reprezentace, Juninho Paulista, je bývalý prezident Martinelliho předchozího klubu, Ituana.

„Juninho mi už volal, mluvili jsme spolu a pogratuloval mi k mé práci. Ještě jsem pozvánku nedostal, ale jsem ohledně toho naprosto klidný.“

„Trochu jsme spolu mluvili po jeho příchodu k národnímu týmu. Zavolal mi a řekl mi, že toto je má životní příležitost, že musím ze sebe vydat jen to nejlepší, že by to mohlo vyjít. On byl ten nejdůležitější člověk během těch čtyř let, které jsem v Ituanu strávil.“

/arseblog.com/