Matrix United

Ještě včera jsem měl v hlavě plno nápadů o čem zde psát, ale pak jsem dostal vynikající nápad, probudit v sobě kapitána a následně i námořníka. Takže začínáme hezky od nuly.

Čtvrtý díl Matrixu skončil naprostým zklamáním, protože Neo, tentokrát ztvárněný Davidem Moyesem, byl vyhozen ještě před závěrečnými titulkami. Osobně si myslím, že měl dostat více času, protože se obávám toho, že nás jednou čeká podobná situace, jakmile se rozhodne skončit Arsene Wenger.

Tento víkend nás čeká 36. kolo Premier League a Chelsea se začíná dostávat do naší situace, kdy pomalu přichází o všechny své důležité hráče. To nám může pomoci skončit na třetím místě, ano musíme vše vyhrát a Chelsea dvakrát prohrát, ale možné to je. Troufám si tvrdit, že Norwich bude rozhodovat o tom, kdo skončí na kterém místě, ale jejich los jim opravdu nezávidím Liverpool, United, Chelsea a na závěr Arsenal.

Nemůžeme opomenout Ligu Mistrů, která se chýlí ke svému závěru, a čím dál více se začínám obávat toho, že Chelsea se se svým anti-fotbalem dostane opět do finále. Ale můžeme na tom najít i pozitiva. Pokud se tam nedostanou, tak se všichni pobavíme u tiskové konference, kde bude Mourinho brečet na všechny strany. Ale největším pozitivem toho, že hrají semifinále, je to, že jejich hráči přicházejí o potřebné síly do závěru ligy.

Oproti tomu nám Guardiola ukazuje to, že z neměckého týmu neuděláte druhou Barcelonu a v závěru sezóny se Bayern začíná zadrhávat. K čemu Vám je držení míče 70%, když i tak prohrajete? A to můžou děkovat všem svatým, že pouze 1:0.

A smutná zpráva na závěr, Tito Vilanova včera zemřel. Barcelonu nemám vůbec rád, ale tuhle situaci jim nezávidím a myslím, že to její hráče dost postihne.

Ludvajz