Může Arsenal stále vyhrát titul? Fabregas si myslí, že ano

Záložník Francesc Fabregas se nevzdává a stále si myslí, že Arsenal může vyhrát titul Premier League poté, co včera zdolal celek Derby County v poměru 6-2.



Gunners mají momentálně dvě kola před koncem soutěže čtyřbodovou ztrátu na vedoucí duo, tedy Chelsea a Manchester United, a manažer Arsené Wenger by chtěl letos ukončit sezónu se ziskem 83 bodů, to by tedy znamenalo nutnost dvou výher v našich dalších zápasech proti Evertonu a Sunderlandu.


Pokud by Manchester v zápasech proti West Hamu a Wiganu jednou remizoval a jednou prohrál, skončil by se ziskem 82 bodů. V případě Chelsea by bylo nutné, aby v zápasech s Newcastlem a Boltonem maximálně pokaždé remizovala, což by znamenalo, že by sezónu zakončila se ziskem 83 bodů, ovšem s menším poměrem vstřelených a inkasovaných gólů, než má tým Gunners. Momentální statistika je 41 ku 37 ve prospěch Arsenalu. Pokud by se tyto dohady splnily, znamenalo by to, že Gunners by po třech letech konečně vyhráli nějakou trofej.


Fabregas na toto téma řekl Setantě Sport: „Nic není nemožné. Musíme zkrátka vyhrát naše poslední dva zápasy, a potom uvidíme. Nejsme samozřejmě favority, ale nikdy nevíte, co se může stát.“


Náš záložník také složil poklonu tožskému útočníkovi ve službách Arsenalu, Emanuelu Adebayerovi: „Pokaždé, když je na hřišti, dokáže udělat změnu k lepšímu v naší hře, je vždy velmi vidět a je to útočník, který dokáže cokoliv. Měli bychom být štastní, že ho máme.“


Adebayor oplatil slova chvály svým spoluhráčům poté, co řekl: „Byl to pro nás velmi důležitý zápas, a chtěli jsme ho dohrát nejlépe, jak to jen šlo.

Pokaždé dostávám skvělé míče do zakončení. Jsem velmi šťastný, ale pro tým je nejdůležitější , aby i nadále vyhrával.“


/arsenal-mania.com/