Dátum: 9. december/prosinec (nedeľa) 2007

MIDDLESBROUGH: Garethovi Southgatovi bude chýbať Mido (slabiny) naopak sa do týmu vrátia Schwarzer, Huth a Arca.

Nominácia: Schwarzer, Jones, Turnbull, Young, Taylor, Woodgate, Wheater, Riggott, Pogatetz, Huth, Hines, Cattermole, Rochemback, O'Neil, Boateng, Arca, Aliadiere, Downing, Tuncay, Lee, Hutchinson, Craddock.

BORO

1. Remízovali 4 a prehrali 7 z posledných zápasov (vo všetkých súťažiach).

2. V 10 ligových zápasoch získali 4 body z možných 30.

3. Prvý gól zápasu strelili len dva krát v PL túto sezónu (menej než ktorýkolvek iný klub v PL).

4. Sú najviac vykartovaným tímom v PL – 36 kariet (všetko žlté).

5. Majú druhú najslabšiu formu v zápasoch na domácom štadióne – získali túto sezónu len 6 bodov (jedno víťazstvo a tri remízy). Už len Derby je na tom horšie.

6. Uhrali len jedno čisté skóre zo 16 ligových zápasov. (1. septembra proti Birminghamu).

7. V 9 zápasoch PL proti klubom z "Big four" remízovali 4 a prehrali 5 zápasov od výhry doma proti Chelsea 23. augusta 2006.

ARSENAL: Arsenovi Wengerovi bude chýbať Fabregas (kolenná šľacha), Flamini (stehno), Hleb (achylovka), Van Persie (koleno), Diaby (chrbát).

Nominácia: Almunia, Sagna, Toure, Gallas, Clichy, Eboue, Diarra, Gilberto, Rosicky, Adebayor, Eduardo, Lehmann, Bendtner, Denilson, Song, Walcott, Senderos, Hoyte.

GUNNERS

1. Jeden z dvoch klubov čo v PL stále nebol porazený. Tým druhým je Liverpool. Vyhrali 14 a remízovali 8 z posledných 22 zápasov v PL od tej krutej a jedinej prehry na Emirates Stadium proti Hammers 0-1 7. apríla tohto roku.

2. Mieria na 12te víťazstvo v tejto sezóne PL.

3. Stratili menej bodov než ktorýkolvek iný klub v PL.

4. Skórovali 32 gólov v 15 ligových zápasoch PL túto sezónu zatiaľ, čo je v priemere každých 42 minút z toho 20 gólov dali v druhých polčasoch.

5. Z troch zápasov z nepriaznivého stavu otočili zápas v plný bodový zisk – Fulham (doma), Spu*s (vonku) a Aston Villa (vonku).

6. Jediný klub čo skóroval zatiaľ v každom zápase PL túto sezónu.

7. Súčasných 37 bodov po 15 zápasoch je ich rekordný štart do sezóny PL, keď prekonali štart z unbeaten season 03/04 kedy mali po 15 zápasoch 35 bodov. Avšak vtedy mali po 16 zápasoch 38 bodov, tak uvidíme či sa im podarí prekonať aj to.

8. Neboli porazení posledných 10 zápasov PL na ihriskách súpera od prehry na Anfield 4-1 31. marca tohto roku.