Mikel Arteta po porážce s Juventusem

Mikel Arteta po přátelském utkání s Juventusem těsně před začátkem druhé části sezóny hovořil s novináři o zranění Reisse Nelsona, zdravotním stavu hráčů, kteří se vracejí do týmu a mnoho dalšího.

zda se soustředí více na výkon než na výsledek…
Asi ano, protože výsledek neodpovídá výkonu. Je to ale dobrá zkouška, dobré ponaučení pro nás – zápasy se rozhodují ve vápně. Myslím, že měli jednu nebo dvě střely a dali dva góly. My měli 19 nebo 20 pokusů a jen dva na bránu. To nestačí. Celkově si myslím, že všechno ostatní bylo pozitivní. Ale ve finále, které je potřeba k vítězství v zápase, jsme nebyli dnes dostatečně dobří.

o zranění Reisse Nelsona a zda to urychlí plány přivést v lednu útočníka…
Nevíme, jak závažné to zranění je. Fakt, že musel ze hřiště okamžitě odejít, není příliš dobrý, obzvláště u někoho, jako je Reiss, protože je opravdu silný a rychlý. Uvidíme, co se stane. Víme, co musíme udělat a tohle naše plány nemění.

o novinkách ohledně Smith-Rowea, Zinchenka a Tomiyasua…
Emile v posledních dnech nebyl schopný trénovat, ale snad bude schopný opět trénovat v příštím týdnu. Nějakou dobu byl mimo hru, takže bude potřebovat čas na to, aby se do toho opět dostal. Opravdu jej potřebujeme a uvítáme ho s otevřenou náručí, protože je pro nás velmi důležitý hráč. Potřebujeme jej zdravého a na hřišti. Alex postupuje také velmi dobře a Tomi už běhá po hřišti. Snad už budeme mít všechny hráče z MS zpět a budeme se v neděli dívat, jestli zvítězí ve finále MS.

zda je Nketiah připravený na návrat PL…
Eddie je vždy připravený. Ví, že se mu teď naskytla velká příležitost. Musí ji pevně uchopit, ale to, jak každý den trénuje a jeho mentalita, nás nenechává na pochybách, že by nebyl stoprocentně připravený se ukázat.

o tom, jak se liší nálada v šatně Arsenalu od úspěšných týmů, jichž byl součástí…
Myslím, že jsme na tom velmi dobře. Všichni jsou dobře naladění protože jsme tam, kde chceme být – na špici ligy. Myslím, že jsme si to zasloužili za to, jak jsme hráli a jak jsme k zápasům přistupovali. Tohle okno nás v naší pozici upevnilo, ale také jsou zde dobré zprávy v tom, že se máme v čem zlepšovat a můžeme být ještě lepší tým.

zda bude těžké začít na stejné úrovni, jako před přestávkou…
Ne, myslím, že to bylo opravdu pozitivní. Hráči, které jsme měli, trénovali opravdu skvěle, lépe, než jsme snad kdy viděl. Opravdu soupeřili, hráli dobře a musíme prostě pokračovat. Je to dlouhý maraton a musíme jít zápas po zápasu.

kdy bude Saka a Martinelli zpět v týmu…
Okamžitě se zapojit do rytmu a formy týmu. Už je očekáváme a oni se velmi těší zpět do týmu. S oběma jsem mluvil. Gabi už byl dnes tady, s obrovským úsměvem na tváři a velkou energií. Je znovu připravený. bude to pro tým velká vzpruha.

/arsenal.com/