Mikel Arteta po remíze s Burnley

Náš hlavní trenér byl rád za způsob, jakým jsme začali a ukončili zápas proti Burnley – s tím, co se dělo mezitím, však už ne.

zda je remíza spravedlivý výsledek…
Záleží na období v zápase. Myslím, že jsme začali velmi, velmi dobře, mohli jsme vstřelit aspoň dvě branky. Dominovali jsme hře tak, jak jsme chtěli, dostávali jsme se dobře z pod jejich tlaku, hráli jsme na soupeřově polovině a kontrolovali jsme dlouhé i odražené míče. Po 20 nebo 25 minutách hry jsme jim umožnili několik volných kopů, vhazování a rohů. Když se tohle stane, nemůžete získat nějakou plynulost ve své hře a takto hrát nechceme. Byl jsem zklamán z toho, jak jsme začali druhý poločas, během 15 nebo 20 minut jsme nebyli schopní kontrolovat ani jeden aspekt hry a nechali je hodně centrovat a získávat odražené míče v našem vápně. V některých chvílích jsme měli velké štěstí, že jsme nedostali branku. Pozitivem je naše reakce v posledních 20 minutách, znovu jsme začali hrát, měli jsme kuráž hrát a chytit se příležitosti, kterou nám dali. Prostor tam byl, zůstávali totiž v hodně lidech v útoku, my jsme ale nebyli schopní zakončit naše akce.

o tom, co potřebuje udělat, aby od týmu získal dobrý výkon po celých 90 minut…
Doufám, že to nezabere příliš dlouho. Byly zde různé okolnosti. Nesrovnával bych to, co se stalo dnes, s tím, co se stalo v posledních čtyřech zápasech. Dva z nich jsme totiž hráli v 10 lidech, což není nikdy lehké. Potřebujeme být více konzistentní, stejně tak i s míčem. V některých momentech jsme byli úžasní, byli jsme trochu lajdáci a sami se dostali do velkých potíží kvůli spoustě zbytečných situací, které musíme zlepšit. Dává to totiž soupeři příležitost a stát se může cokoliv. Tohle musíme hodně zlepšit.

o tom, že byli s míčem „lajdáci“…
No, podmínky byly těžké, tráva byla dlouhá. Ani ji před zápasem nepokropili, což fotbalu očividně také moc nepomáhá.

o tom, zda by to neměl očekávat s ohledem na to, jak dlouho již v Anglii je…
Absolutně. Včera na tréninku jsme taky nekropili hřiště, takže jsem to očekával! Ale tím se hra neusnadní. Jde o hru, víte, jsou opravdu dobří v tom, co dělají. Je to pro ně výhoda, mají na to právo, takže se na to musíme přizpůsobit.

zda cítil, že se hráči dostatečně nepřizpůsobili…
V některých momentech jsme byli opravdu dobří a v některých to trávou nebylo, bylo to kvalitou našeho soupeře, hráli opravdu dobře a my se s tím nedokázali dobře vypořádat.

zda byl ohromen způsobem, jakým Mustafi zareagoval na svou chybu v zápase s Chelsea…
Ano. Řekl jsem mu, že chybu udělat může, ale líbí se mi jeho následná reakce a kuráž, kterou má do hry a v rozhodování. Trénoval opravdu dobře a myslím, že dnes jste mohli vidět, jak dobrý byl.

o zranění Bukayo Saky…
Nakopli ho do kolene a boku, uvidíme.

o vynechání Bukaya v druhém poločase…
Byl pro soupeře hrozbou a v našem plánu jsme jej chtěli využít k ohrožení soupeře. Když byl fit, tak se mu to velmi dařilo. Myslím, že v posledních 10 nebo 15 minutách bojoval se svým zraněním. Rozhodli jsme jej vystřídat protože se necítil dobře, takže zítra uvidíme, jak na tom je.

/arsenal.com/

Tags: , , , ,

Komentáře

 1. kucka (karma: 1330) #1

  Lacu jsem chtěl natřít až pod HH, ale zatím se neobjevilo. S jeho formou jsme zpět v době, kdy OG na hrotu nedával góly a místo něj obstarával zásahy Alexis. OG ale aspoň vyhrál nějaké hlavy a vypomohl do obrany při rozích, kdežto 50M útočník je na hřišti momentálně úplně k ničemu. V první minutě spálená loženka hlavou, pak v druhé půli tradičně dlouhé zpracování a další zazděná šance. Je na čase Lacu poslat na lávku místo toho aby zabíral místo Pepemu v základu a Martinelli s Aubou kvůli němu hráli mimo pozici. A doufat v návrat Lacy v loňské edici.

    • bflmpsvz (karma: 3411) #1

     No ale Auba je na hrot v mezihře ještě horší. Auba je koncový hráč, podobně luxusní jako Ozil, který třeba v obraně týmu moc nepomáhá (osobně bych řekl, že obecně je pro hru týmu platný ještě méně než Mesut – ten aspoň na sebe táhne ty hráče a vytváří prostor pro spoluhráče při útoku a zaměstnává je i takticky, téměř každý zápas se soupeři speciálně na Mesuta připraví). Auba na hrotu buď dává góly a je rozdílovým hráčem pro naše výsledky nebo je naprosto nulový. Proto, když dává góly, tak je za Boha a jinak jsou na něj lidi naštvaní jako na Lacu, když má formu jako teď. Auba na křídle je samozřejmě trochu něco jiného, protože tam alespoň využije své rychlosti k tomu, aby nacentroval, jak jsi to popisoval, ale taky to není ideální křídelní hráč. Včera i Auba zazdil šance, a kdyby byl na hrotu, nemyslím si, že by jeho mezihra byla lepší než Lacova, spíše ještě horší. Bohužel, když se na nejdražší a nejlepší hráče nedá spolehnout…
     P.S.: Neříkám, že MA nemá svůj díl viny. Včera hrozná, hrozná střídání (i když nám dost ublížilo zranění Saky, prostě ten kádr není komplexní a vyrovnaný a MA jej zdědil v půlce sezony a nedovoluje mu to úplně hrát to, co by chtěl). Ale psal už dříve, MA neumí moc reagovat na vývoj zápasu, na lehké změny v taktice soupeře. I podle vyjádření tak mám pocit, že se vyloženě na soupeře připravují detailně i s různými kombinacemi útoků. Proto vždycky říká, jestli vyšlo nebo nevyšlo to, co zkoušeli na trenálu. To se dělo i s Burnley, bohužel, Laca a Auba neproměnili tři tutovky na začátku, které asi dle plánu měly rozhodnout zápas. (+ Kdyby rozhodčí nepískli offside, který nebyl, mohla být velká šance). Burnley je úporný a fyzický tým, tohle na první poločas jsou solidní šance, které si nemůžeme dovolit neproměňovat.

     • Gullis (karma: 10) #1

      Problém Pepeho oproti Alexisovi je jeho pomalá rozvážnost. Potřeboval by více přímočarosti a tahu na bránu. Snad si zvykne. Když se tady zmiňoval Giroud a Laca, tak nechci znehodnotit Lacu, ale on po tu dobu co je v Arsenalu, neměl nějak moc lepší statistiky než Giroud. Laca potřebuje v dresu Arsenálu průměrně na gól 182 minut a Giroud to měl 153. V posledních 3 sezónach Giroud v rámci Premier League a první 3 sezónách Lacazette – vychází na tom Giroud ve všech těch 3 sezónách lépe na potřebných minutách ve hře na gól. Laca je dobrý hráč, ale možná v útoku by i díky jeho aktuální formě, měl dostat přednost Auba nebo Martinelli.

      |
    • Kozlik89 (karma: 2796) #1

     Protože chybí hráči jako santi, Rosa, ramsey Jack, to byly hráči co dokázali dát gól zrychlit hru. Všichni tihle odešli, a kdo místo nich přišel? Dm Lucas, pomaly xhaka, mladý guzi, mladý willock. Prostě jak Wenger tak Emery nedokázali nahradit naše kreativní zalozniky. A a teď se to ukazuje v plné kráse. To je náš kámen úrazu, já se strašně omlouvám ale Wenger prostě na konci jeho kariéry dojebal co šlo. Kdyby skončil 2-3 roky dřív možná bychom teď nebyly tam kde jsme.

     • giroud12 (karma: 79) #1

      navyse ti menovany dokazali prevalcovat vzdy superovu zalohu…guzi beha ako splaseny a nic,ked zacal hravat daval aj kolmice teraz nic lopta len do strany..nemame v zalohe mozog ani kvalitu na to prehrat supera…

      |
     • Kozlik89 (karma: 2796) #1

      Asi jsme prokletý, guziho si na začátku pamatuji. To samé xhaka kdy naposled jsme ho viděli vystřelit s póza 16ky natož aby dal gól. A v první sezóně jak mu to střílelo. Asi jsme prokletý

      |
     • kucka (karma: 1330) #1

      Na Xhaku si evidentně soupeři začli dávat pozor a když má míč na levasu na středu, rychle ho dostupují. Všiml jsem si toho v pár zápasech a tam prostě není příležitost, kdy by Granit mohl vypustit granát. Navíc pod MA mi přijde, že hraje hlouběji než dřív, protože při ztrátě míče se zatahuje na místo LB.

      |
 2. jakub (karma: 13565) #1

  V momentě kdy se zranil Saka to bylo těžký, přestal útočit a v druhém poločase za něj zaskočil Xhaka, jehož podpora útoku vlastně ani nebyla, naopak do hry se dostal Torreira který je taky spíš defenzivní, Guendouzi se taky k vápnu moc nežene, Bellerín se mi líbil defenzivně ale okolo soupeřova vápna jsem jej viděl asi třikrát a teď si k tomu připočtu hru Burnley, kteří se poctivě vraceli a v deseti hráčích poctivě bránili. Je fakt že ty šance měli Auba nebo Laca dát, na druhou stranu ta podpora útoku od spoluhráčů nebyla zrovna ideální, možná mohl Arteta víc riskovat a zkusit tam Ceballose místo Torreiry, nebo Pépého, stejně tam byl Bellerín často sám na dva ale chápu proč nechtěl riskovat.

  • bflmpsvz (karma: 3411) #1

   Asi měl zariskovat víc, ale podle mě tady preferoval remízu a nulu než prohru, takže to hrál na větší jistotu vzadu (která stejně tak úplně nepřišla v druhé půli). S těmi střídáními to je na druhou stranu těžké. Mesut nehrál dobře, ale Matteo mi přišel skoro ještě horší, předržoval míč, zbytečně ztrácel, neuměl najít žádnou přihrávku a padal při každém závanu větru. Willock nebyl moc upgrade nad Mesutem, protože je běhavější, ale s míčem prostě tolik kreativní není. Spasila by nás v záloze výměna Willock a Ceballos za Mesuta a Mattea? Kdo ví. Willock na Mesuta moc kreativní upgrade nebyl, Ceballos umí být kreativní, ale tělesně padá stejně jako Matteo – proti fyzickému Burnley se tolik taky nehodí. Já nevím, jestli by tam fungoval. A kdyby fungovala záloha, vyřeší to útok? Možná jo, ale zároveň Laca ani Auba se s formou včera nepotkali, Martinelli byl na pravém křídle úplně ztracený. Xhaka, jak jsi psal, se do útoku téměř nezapojoval, ale potenciálně dobrá rozehrávka vzadu by nám moc nepomohla. Burnley je hlavičkářské mužstvo (Auba, Laca ani Martinelli s nimi moc soupeřit nemohou). Dlouhá tráva snížila naši výhodu v technice. A hlavně po zranění Saky zbyly dvě střídání. Zralých na střídání bylo aspoň pět hráčů, přičemž ani u Willocka, ani u Ceballose, ani u Nketiaha nemám pocit, že by týmu nějak zvlášť pomohli. Snad jen ten Pepé, ale ani tam ta jistota není (dlouhá tráva, předržování míče, ne tolik fyzická hra plus minulý zápas se komplít vykašlal na bránění).

   • guildenstern (karma: 90) #1

    jenže preferování remízy je takticky hrozný průšvih… to dává smysl v souboji s přímými soupeři (z hlediska ambicí), tj. remíza s Chelsea vzhledem k průběhu utkání = ok; ale jinak hrát raději na remízu je vražedné. Když vezmu pro snadné počítání 6 zápasů, tak jsou stejné body z 6 ubojovaných remíz jako ze 2 výher a 4 porážek! Tj. přece je mnohem smysluplnější riskovat a snažit se vyhrát i s rizikem, že se to ne vždy podaří – protože když to bude 50:50, tak jsou to 3 body v plusu (za těch 6 zápasů) oproti 6 remízám. A navíc by se na to dalo lépe koukat (snaha zápas vyhrát za každou cenu, no a ne vždy se to podaří). Zatímco snaha hlavně neprohrát je ok, pokud tým bojuje o záchranu, jinak ale nedává smysl. Tak nevím, ale jestli to už i Arteta bere tak, že letos se bojuje o záchranu, tak to se ještě máme na co těšit…

    • bflmpsvz (karma: 3411) #1

     Já s tebou souhlasím, ale nemyslím si, že by to byl nějaký širší rys jeho charakteru, mám pocit, že většinou jde spíše přímo za vítězstvím a daleko defenzivněji se snažil hrát Emery. Ale v tomto konkrétním zápase jsem měl pocit, že se staral, aby neoslabil tu obrannou schopnost (stejně jako proti Chelsea v deseti se snažil, aby neoslabil útok) a jinak souhlasím, že matematicky nedává moc smysl hrát na remíz.

  • guildenstern (karma: 90) #1

   už jsem myslel, že se tu snad alespoň tentokrát nikdo takový nenajde, ale opět tu máme záchranný argument, že vlastně soupeř není tak slabý, jak si všichni tady myslí, takže bychom skoro měli být rádi… to lze v PL říct o každém týmu, ale pokud tudíž můžeme být s každým vlastně rádi za remízu, protože „to není tak slabý soupeř, jak si všichni myslí“, tak asi Arsenal patří o ligu níž… chápu, že se tým zoufale hrabe z úplnýho dna, ale stejně je remíza s týmem jako Burnley totální zklamání, neomluvitelné silou ani štěstím protivníka, dokonce ani neposekanou trávou. Chápu podporu týmu, ale hledání příčin neúspěchu furt někde jinde (silní protivníci, špatný rozhodčí apod.) ničemu nepomůže, přičina je uvnitř, nikoli venku.

   • Random Vandal (karma: 1316) #1

    Ale já přece netvrdím, že za prohru si nemůžeme sami. Samozřejmě že jo, všichni dobře víme, jak na tom jsme. A mávnutím kouzelného proutku se to nezmění, Artetu čeká přestavba týmu, jestli se chce vrátit na výsluní, o tom žádná.
    Svým komentářem jsem spíš apeloval na to, že Burnley není 1. FC Horní Dolní, ale že dokážou porazit i papírově silnější soupeře a tudíž psát o tom, že jsme v takových sra*kách, že nedokážeme porazit ani trapný Burnley, není úplně na místě.

    • guildenstern (karma: 90) #1

     Jistě, Burnley nejsou amatéři, ale jinak ano, Arsenal by měl „trapný“ Burnley být schopen porazit. A to, že dokážou občas porazit i papírově silnější soupeře na tom vůbec nic nemění. To jednou za čas zvládne kdekdo v PL, ale i v jiných ligách. To ale nic nemění na tom, že se od velkoklubu očekává, že 9x z 10 případů takovýto tým přejede: a např. ManCity sice občas někde vyhoří, ale pak to „vynahradí“ tím, že dalšího podobně „trapného“ soupeře deklasují rozdílem třídy. To, na co narážím, je, že přesně tímto zdůrazňováním, jak ale přece Burnley/Bournemouth/Everton/etc. nejsou přece nějaký Chlumec, se dává jasně najevo, že v našem případě to není jednorázové selhání, na které ať laskavě hráči příště zareagují příště tím, že to tedy odčiní pořádným výsledkem, ale něco přece pochopitelného, když přece nehrajeme proti amatérům. A opakuji: chápu, že jsou zranění, přestavba apod. apod., ale tohleto zdůrazňování, jak ten a tamten tým dolní poloviny tabulky nejsou žádní nezdárci, to je prostě mentalita malého klubu, což je v případě Arsenalu poněkud trapné. Kdyby z žádného jiného důvodu, tak proto, že peníze přece jen odrážejí status klubu a alespoň očekávání by jim měly odpovídat. Nevím, kolik přesně bere základní 11 Burnley a kolik ta naše, která na ně vyběhla, ale nebudou to stejná čísla, a tudíž je na místě buď ostrá kritika, že se tu strašně plýtvá penězi, nebo očekávání, že je přece přejedeme.

     • jakub (karma: 13565) #1

      Vtipné na tom je, že jsme je porazili v posledních 10 zápasech v řadě a o víkendu to byla remíza, takže to vcelku zapadá do tvého schématu 9x z 10. Argumentaci s penězi moc nechápu, jakože když někdo bere víc peněz tak musí vyhrávat nad těmi co berou méně? Srovnávat nás se City mi přijde taky trochu mimo mísu, oni jen do té obrany napumpovali větší sumu než Wenger utratil za 20 let u nás.

      |
     • guildenstern (karma: 90) #1

      výborně, to jsem ani nevěděl – tudíž Burnley skutečně je tým, který bychom prostě měli přejet, když to tudíž dokázal několikrát i Emery. A jedna takováto remíza (kdyby nebyla v řadě dalších) s nimi není katastrofa, ale stále je to totální zklamání, protože přece Burnley by měl Arsenal přejet. Tím spíše je to zdůrazňování, jak nejsou žádní nezdárci, prostě alibistické. Ještě to pochopím u týmů, se kterými to Arsenalu tak nějak „nikdy moc nejde“ (napadá mne třeba Crystal Palace, ale netuším, jestli to výsledkově odpovídá), ale pokud jsme je doteď 10x za sebou porazili, tak prostě naprosto odpovídající očekávání je, že je přejedeme znovu. Ano, může se stát, že se to nepovede, ale přiběhnout pak s tím, že vlastně je to velmi kvalitní tým a na to se nesmí zapomínat, je prostě mimo. Ale budiž, akorát když se najde někdo, kdo takto vysvětluje, že neúspěch vlastně není až takový neúspěch, po každém zápase s papírově slabším soupeřem, tak už je to prostě trapný.

      A co se týče zbytku, tak si protiřečíš: tak jestli je mimo mísu nás srovnávat s City vzhledem k penězům, co do týmu narvali, tak očividně velmi dobře chápeš, že za víc peněz se očekává víc „muziky“. Uznávám, že srovnání s City je trochu přitažené za vlasy, šlo mi o pointu (po špatném výsledku snaha nejen vyhrát, ale v dalším zápase soupeře rozsekat na „odčinění“), jakkoli Arsenal za poslední dobu zdaleka není nejméně utrácející tým v PL. Ale přestože nejde jen o peníze, tak naprosto samozřejmě se od těch, co berou více peněz, očekává, že budou vyhrávat nad těmi, kdo berou méně. Proč by jim asi jinak někdo dával více než těm druhým?

      |
     • jakub (karma: 13565) #1

      Zklamání to je, ale bohužel se to dá pochopit, vzhledem k tomu že ten tým je uprostřed nějaké přestavby, Arteta je u týmu 41 dní, je to jeho první angažmá jako hlavního trenéra, máme problémy se zraněními. Neřekl bych že je mimo argumentovat tím v jakém rozpoložení se aktuálně nachází soupeř. Neprotiřečím si, sorry, City ten tým budují dlouhodobě, nalili do toho obrovské množství peněz, stále jsou vyšetřovaní za porušení FFP, prostě srovnávat nás se City je mimo. Co se výšky platu týká, není to jen o výkonech, velkou roli hrají i další aspekty jako je jméno hráče, délka předcházející smlouvy a podobně, fotbal je byznys a ty potřebuješ propagovat sponzory a podobné záležitosti a samozřejmě si to hráči nechají zaplatit.

      |
     • guildenstern (karma: 90) #1

      jistě, souhlasím a pointou není házet špínu na Artetu, dokonce ani kopat do týmu, když se stále ještě teprve začíná hrabat z toho marastu (snad). dokonce i rozpoložením soupeře se dá argumentovat a nemám s tím problém, jediné, co mne dráždí, je to, že po každém zápase (který skončí remízou či prohrou) vlastně s jakýmkoli soupeřem někdo přispěchá s upozorněním, jak to vzhledem k síle soupeře nemá být až takové zklamání. kdyby to bylo jednou teď po Burnley (nebo kdykoli vlastně), tak ani neceknu, ale jelikož se tu komentáře ve smyslu „a co jste čekali, vždyť oni jsou dobří“ objevují furt dokola, tak na to reaguji tím, že toto vykrucování se není hodné mentality Arsenalu.

      a budiž, srovnávat nás se city může být mimo, ale proč? prostě kvůli penězům – tudíž více peněz = prostě čekáš lepší výsledky. jistě, hráči mají nějaké jméno, marketingovou vytěžitelnost apod., ale zas tak nepřesné zjednodušení to není, že čím víc do toho někdo nalije peněz, tím lepší výsledky očekává. to, že se ne vždy dostaví, to už je věc jiná (kvalita investic apod.), ale stejně jako ve všech oblastech, tak i ve fotbale, se od toho, kdo stál dvojnásobek a platí se mu trojnásobek, prostě očekává, že toho, kdo stál polovinu a platí se mu třetina, prostě přejede – a když ne a opakovaně ne a dlouhodobě ne, tak je na pováženou, jestli mu nesnížit plat, nevyhodit ho či pod. (viz dražší právník, dražší zubař apod. apod. – ano, může mít lepší jméno, ale stejně nakonec očekáváš, že výsledek bude lepší než u levnějšího, a když není, tak jsi zklamaný). Tudíž: ano, i jen primitivní porovnání hodnoty těch dvou týmů, co proti sobě nastoupí, i jen podobně zjednodušující porovnání jejich platů, přece vypovídá o tom, kdo by MĚL vyhrát. A když je rozdíl výrazný, tak je na pováženou, když se tak neděje…

      |
     • jakub (karma: 13565) #1

      Já třeba neobhajuji když po každém zápase někdo přijde s tím že soupeř byl silnej, ale zrovna letos je to pro klub obtížné, respektuji pokud má někdo jinej názor, ale podle mě se momentálně buduje novej tým, s relativně mladými hráči a bude trvat nějakej čas než to do sebe zapadne. Proč neberu City jako argument, jednoduše proto že oni můžou koupit brankáře z Barcy za 20 a rok na to Edersona za 40, můžou koupit Bonyho, Mangalu, Negreda a všechny nechat odejít zadarmo, co na tom že za ty hráče dali 110 000 000, koupí nové a tohle si nemůže dovolit nikdo jinej v lize, v létě Rodri za 70, Cancelo za 65, Angeliňo za 15, to je šílený.

      |
 3. Feri (karma: 6494) #1

  – Ozil je úplně na odstřel, on vůbec nedokáže bránit, pressovat nebo dát gól… A už ani nemá asistence, opravdu to je téměř jak o hráče míň na hřišti. Willock nebyl zázrak ale okamžitě makal alespoň takže vybojoval nebo vyvezl o dost víc míčů a napadal rozehrávku
  – Niles nebyl ani na lavičce což podle mě byla chyba Artety který si nepokryl kraje obrany a takto tam musel hrát Xhaka.
  – Guendouzi a Xhaka a Ozil hrát spolu nemůžou protože ozil a Xhaka jsou statický hráči s malou pohyblivosti a Guendouzi je také spíš na rozehrávku že zadu. Torreira musí být základ a já bych zkusil i Ceballose co je kreativní ale zároveň slušný v pohyblivosti.
  – Laca nulový ale nutno dodat že měl jít sám na bránu ale pomezní mávl nesmyslně offside a take Mel špatnou podporu jako i křídla.
  – Luiz geniální rozehrávka když je na koho ale zase mával rukama že je to ok a za ním volný Rodrigueze, do obrany je fakt slabý
  – kdo překvapil je Mustafi a leno klasicky dobrý, jinak průměrnost až podprumernost, problém je že byly na hřišti hráči fyzicky slabší jak soupeř takže logicky měli míče co byly 50/50 a dominovali, chce to hold nasadit víc fyzické hráče na úkor kreativity abychom mohli hrát vysoký pressing a dominovali na míči

 4. Bangbang (karma: 1442) #1

  i přes to všechno, co se u týmu dělo poslední měsíce, předvedená hra i výsledek byly pro mě v neděli zklamáním, tak nějak jsem doufala, že se nám podaří dotáhnout na týmy před námi, ale jak ten náš, tak zápas city se spurs nedopadly vůbec podle mých představ (ale ono se to táhlo už od finále AO, tam to DT taky nedotáhnul do konce – takže neděle fakt slabota). já se tak nějak upínám na zápasy po zimní přestávce, kdy bude mít MA zase trochu víc času pracovat s hráči, nacvičovat automatismy a kluci snad zamakaj na kondici… přeci jenom teplíčko, sluníčko by jim mohlo prospět, jestli tedy do té dubaje letěj či kam (ve vzduchu je přeci jenom ten koronavir….). nebudu dělat předčasné závěry, ještě pořád je šance se dotáhnout na 4., resp. 5 místo a hlavně zabojovat v EL – pořád ještě můžou kluci tu sezonu nějak ukopat a zachránit a pak by se vidělo v létě…

 5. killerhammer (karma: 4619) #1

  Priatelia, táto sezóna je podľa mňa už len o tom, či dokážeme v EL prejsť teamy ako Inter Milan, Ajax atď (o čom ja pochybujem).
  Liga je pre nás uzavretá, skončíme v strede tabuľky.
  Podľa mňa ani nemá zmysel nejako teoretizovať, v lete musí prísť ku kompletnej prestavbe.
  Treba len fandiť MA a v lete nech sa udeje, čo sa udeje.
  Čo sa týka zálohy o ktorej tu ja stále básnim. Posledné roky sa ten team buduje bez kreatívnej zálohy, zjavne to UE chcel hrať cez krídla ako Liverpool.
  Neviem, či MA ešte niekedy nadviaže na Wengerov štýl.
  Pochybujem, lebo ten štýl nakopávať rýchlo na krídla je dnes vo futbale trendom, hlavne v rýchlych ligách ako je Anglická, Holandská a Nemecká.

 6. almoska (karma: 323) #1

  Napriek našej tragickej hre v prvom polčase sme mali tri tutovky(2xAuba,1x Laca) + odmávaný neoffside Lacovi. Na ak by sa síce nehrá, ale premeniť aspoň jednu z tých 4 možností tak vyhráme. Hra by bola aj tak tragická, ale aspoň by boli 3 body. Doplatili sme na neformu útočníkov. Taktika bola dobrá, ale nedokázali sme streliť gól.

  • XhakaBoy (karma: 1187) #1

   Ok… to je hodně zajímavý pohled na situaci… a pravdivý. Kdybychom dali z těch 3 tutovek 3 góly, tak se není o čem bavit. Taktika na prvních 25 minut tedy byla naprosto správná.. jenomže jsme nedali gól… soupeřovi obránci pak pochopili o co jde a připravili se.. a už jsme si nevrzli, od té 25 minuty jsme prohrávali a to na všech frontách jenom ne na góly.
   O poločase tedy mělo přijít něco nového. MA nemůže o poločase jen říct.. no .. to nevyšlo tak jsme to zkusili, třeba se někdo z vás pochlapí a udělá rozdíl.. to rozhodně ne. Měla přijít změna, taktická a nebo v podobě hráče.. to už bylo na něm. Zápas se nehraje na promarněné šance, ale na góly. A hraje se na 90 min a ne na 25.
   Takže technicky vzato jsme hráli dobrou taktiku 25minut a když to nestačilo,tak jsme měli hrát 65 zbylích minut jinou „správnou“ taktiku.

   • bflmpsvz (karma: 3411) #1

    Jako souhlasím, ale jak jsem psal výše, mám pocit, že Arteta se příliš spoléhá na to, co na tréninku na trénuje. Nebo nevím. Zároveň mluví, že se snaží tu zodpovědnost dát i na samotné hráče, ale ti sami hráči k tomu mají evidentně ještě dlouhou cestu – sami potom nic nebyli schopní vymyslet a nebyl nikdo, kdo by tu zodpovědnost na sebe vzal (ani Mesut, ani Auba, ani v záloze Lucas nebo Matteo…). Nemyslím, že by hráči sami vymýšleli taktiku, tu nakáže MA, ale v rámci té taktiky často neumí vymyslet nic překvapivého. Matteo mě děsí snad nejvíce, protože na něj se absolutně nedá spolehnout. Jasně, má dvacet. Ale jednou zahraje parádní zápas a pak absolutní tužka, padá, míče mu nelepí, hra bez myšlenky a často i tak nepřesná. Pak se ani kouč nemůže na něj spoléhat když mu každý zápas zahraje úplně jinak.

 7. Millman0711 (karma: 662) #1

  Bohužel, zranění Saky rozmetalo taktiku MA na sračku. Guzi úplně marnej…přesun GX to zabil všechno. Jak není GX a LT u sebe, postrádáme agresivitu před šestnáctkou (klobouk dolů před Mustafim, jak zahrál). MO byl od začátku na hřišti zbytečnej. On může hrát jen když má za sebou oporu (GX a LT) a vedle sebe normální plnohodnotný křídla. Sorry, ale ani Martinelli, ani Auba to nejsou. A čekat od MO průnikovku na AL, kterej je víc statickej a zádama k brance, je poslední zoufalství.
  Takže příště, prosím, vedle sebe GX a LT. A na křídlo Pepe a bohužel Martinelli – škoda ho tam…a dopředu Auba.

  • XhakaBoy (karma: 1187) #1

   Průserů je v naší hře víc než dost a já tu nechci hasit požár, který se hasit nedá… o tom proč hrajeme jak hrajeme už jsem psal mockrát, ale přecejen se chci zastat toho, kterému je z mého pohledu křivděno celkem zbytečně…. Tímto hráčem nebude nikdo jiný než MO 10.

   Je nutné se oprostit od nějakého metafyzického pohledu na tohoto hráče… není to bůh, není to ani superhrdina, je to jen hráč… z masa a kostí… je to CAM(10)… a všichni to o něm vědí, vědí a nemohou čekat nic jiného. A to je ten problém… hlavní problém.
   On se NEZMĚNÍ … nebude pressovat, nebude dobíhat do obrany a ani nic podobného co by se očekávalo od dnešního spíše pressujícího moderního středního ofenzivního záložníka(tomu už nechci říkat 10tka, protože původu této role to neodpovídá ani zblízka).. a MA to určitě ví a jestli je rozhodnutý ho hrát i přesto, tak musí věřit v jeho kreativní schopnosti, jinak tam může rovnou hrát Willocka
   … kreativní on je pořád. Za tím si, z toho co jsem viděl při jeho posledních zápasech, stojím. Když se podíváte na většinu jeho nepřesných přihrávek, nebo spíš přihrávek které se ani zblízka neblíží jednomu jeho spoluhráči, tak když se na tyto přihrávky podíváte zblízka, tak zjistíte, že tyto přihrávky by byli pro obranu soupeře naprosto smrtící.. mají jediný háček… nikdo z ofenzivních hráčů mu nerozumí, nedělají ten pohyb, jaký by Özil potřeboval, což je myslím celkově náš momentálně největší taktický problém. Když se podíváte na built up fázi Arsenalu, tak zjistíte, že se hýbou jen zhruba 4-5 hráči… a abych byl naprosto přesný, tak ještě k tomu 2-3 špatně, tjk. do míst, která buďto nejsou nebezpečná a nebo jsou zkrátka příliš dobře chráněná. V totálním fotbalu chcete(a LP a Mcity toto už nějaké 2-3 roky dělají), aby se hýbali všichni, nebo alespoň 7-8 hráčů, čímž se značně zvyšuje pole působnosti pro vedení útoků. Nejhezčí příklad toho byla například šance Auby(ta první), kdy všichni byli statičtí krom DL, Xhaky a Aubameyanga, který dělal pohyb, to je špatně a ukázalo se to hned po jeho druhé promarněné šanci… Krajní obránce a stoper ho Tight-markovali a už si neškrtl.. a tak jsme přišli o útok. Laca bez pohybu(při rozehře, on se hýbe jen při obranné fázi, což z něho dělá vysunutějšího Torreiru… to ale není dobrá vizitka útočníka)… Max tak vázal obránce.. a to jen jednoho, což je nanic.. což nás přivádí zpět k MO-
   Od zápasu proti MU už ho vidíme pouze jako Raumdeutera… nezapojuje se tolik do rozehry.. témeř ho nevidíte s míčem čelem k soupeřově bráně… nejenom že na to od soupeřů, co ho pressují nemá prostor, ale aby si mohl udělat ťukec z první nemá hráče. Jak jinak se má desítka zbavit hráčů ze zad? Xhaka a Torreira věčně stažení až u obránců, Guzi zase neumí přihrávat… to je potom těžký, což ho ovšem vede k roli Raumdeutera, které se zhostil podle mě naprosto úžasně, jenomže to je nevděčná práce, kterou fanoušci NIKDY neocení. Özil má od Artety schválený volný pohyb po záložní části hřiště a prakticky existuje jen jako náhodný zdvojovač a navazovač hráčů, což při své nesmírné fotbalové inteligenci dělá velmi dobře.. ale zase jsme na začátku jeho problému. Sám tímto nic moc nevytvoří a druzí by to museli pochopit. Aubovi to celkem pomáhá.. Lacazette je úplně mimo. Ale hlavně by to mělo pomáhat křídlům, nebo Wingbackům a tady je další problém. Bellerín nerozehraný, Kolasinac zraněný a teď ta horší část. Jak Pepe, tak Martinelli tak Saka jsou na křídelníky vždycky hrozně nízko a i hrozně nízko přebírají míč, čímž pádem ta Özilova funkce je nevyužita…

   … suma sumárum nehrajeme jako tým a svalovat to na jednoho hráče, který by použitím nějaké kouzelné hůlky měl spojovat části co do sebe nezapadají, je hloupost a naivita.

   • spirki (karma: 2175) #1

    Já teda nesouhlasím. Těch náběhů Auba a Martinelli zkoušeli celkem dost. To, že Ozil nemá přes rok žádnej bod není chyba týmu. Absolutně nemá náznak nějaké prunikovky, nic. Je jen stínem hráče kterým byl. Není to chyba týmu!!! Nezaslouží si žádnou omluvu a měl by jít.

    • XhakaBoy (karma: 1187) #1

     O tom jestli si zaslouží jít se tu nebavíme. Já bych ho taky prodal, ale ne kvůli výkonům, ale kvůli tomu, že mu je 31 a než postavíme tým, kde bude reálně využitelný, tak mu bude 33 a to už bude skutečně nanic….
     … ale zatím nesouhlasím. Jak už jsem psal výše, tak většina hráčů zabíhá do míst, kde jsou k ničemu, což je zrovna Martinelliho(všude kromě vápna, tam má fantastický positioning)a Lacův problém a Auba zabíhá skvěle, ale na to má prostor díky tomu, že Özil a Laca mu navazují obránce, ale přihrávky jdou od Xhaky a DL. To je ale nynějším stylem jakým hrajeme.
     Hraje teď jinou roli… takovou nikdy nehrál… možná proto ti připadá jako stín hráče z minula… a nečekám, že to každý docení.

     • radek14 (karma: 424) #1

      Jasně to že má za zápas spoustu ztrát a nepresnych přihrávek, tak za to muže systém. Lol ?

      |
     • jakub (karma: 13565) #1

      Můžu se zeptat, kolik pro tebe znamená spoustu ztrát a nepřesných přihrávek? Když se podívám na čísla tak Mesut měl 34 přesných přihrávek a 85% úspěšnost za 63 minut, Auba měl 18 přesných přihrávek a 75% úspěšnost, Laca měl 13 přesných přihrávek a 72%, ještě třeba Martinelli 9 přihrávek a 90% úspěšnost za 90 minut. Zápas Mesutovi moc nevyšel a třeba ta žlutá karta byla úplně zbytečná, na druhou stranu jeho spoluhráčům ten zapás taky moc nevyšel. Třeba stopeři měli 72% a 73% úspěšnost přihrávek.

      |
  • jakub (karma: 13565) #1

   Se stoperama máš pravdu, Artetova hra na to má dost velkej vliv, za Emeryho byly dlouhé míče od stoperů poloviční. Co se Mesuta týká, tak průměrně má na soupeřově polovině 27,1 přihrávek na zápas a 78% úspěšnost, ale celkovou úspěšnost mívá 88% na zápas, co je zajímavé tak on má 2,2 klíčových přihrávek na zápas, to jsou přihrávky po které spoluhráč vystřelí. A to nemá nikdo v našem týmu, nejblíž je mu Pépé s 1,3 a Lacazette s 1,1 na zápas. To nejlepší už má za sebou, ale dokud nosí náš dres tak si myslím že si zaslouží trochu respektu, pořád za něj není náhrada, Willock zdaleka není tak kreativní a ta kreativita nám schází.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.