Mikel Arteta před Evertonem.

Ve středu se představíme v dohrávce 7. kola PL na Emirates proti Evertonu. A máme jim co vracet. Tiskovku Mikela si můžete přečíst níže.

zda je Thomas Partey dostatečně fit, aby nastoupil…
Moc netrénoval. Měl jednu lekci a dnes bude trénovat. Tak to je. Byl mimo pár týdnů a potřebuje se dostat zpět do rytmu.

o tom, co se stalo mezi Salibou a Gabrielem na konci zápasu proti Leicesteru…
Mají mezi sebou skvělý vztah, velmi rádi spolu hrají! Ale také po sobě toho navzájem moc požadují, což je dobře. Vše je v pořádku.

zda nějak komentoval použití VARu v zápase proti Leicesteru…
Ne.

zda půjde v zápase proti Evertonu o odplatu…
Půjde o to, dělat věci lépe, než před několika týdny, když jsme proti nim hráli a musíme si vítězství zasloužit. Snad zítra budeme hrát mnohem lépe než ten den.

zda se s hráči znovu dívali na zápas v Goodison Parku…
Je to jako proti kterémukoli soupeři. Ukázali jsme, co dělá soupeř, co hraje, co očekáváme, že udělají, abychom soupeře porazili. Nic zvláštního.

o jednom vítězství ze šesti zápasů proti Seanu Dychovi…
Musíme se zlepšit.

o tom, že v případě výhry bychom měli 60 bodů z 25 zápasů…
Pokud se nám to povede, ano, ale nic to ještě neznamená protože nás čeká poté ještě dalších 14 zápasů. Jde ještě o dlouhý běh.

zda je stále těžší určit základní 11…
Každý den tuto situaci vyhodnocujeme. Faktem je, že máme možnosti – hráči, kteří se vracejí po zranění nám poskytují alternativy, což bude klíčové. Hráči nemohou udržet stejnou výkonnost deset měsíců – to je prostě nemožné. Musíme dělat změny, musíme vytvářet alternativy a být nepředvídatelní pro soupeře. Ty možnosti máme.

o přípravách na Everton…
Očividně je jasné, co Sean s tímto týmem dokázal z čeho jejich úspěch vychází. Na zítra se nachystáme patřičně a podobně jako na venkovní zápas. S každým manažerem je to stejné. Musíme se podívat na určité zápasy, co hrají a určit správnou taktitu tak, abychom vyhráli – a zároveň mít správnou mentalitu.

zda mu chybít tradiční pozápasová sklenička s manažerem soupeře…
Neměl jsem tu příležitost, protože dva nebo tři měsíce po mém nástupu začal covid. Covid byl asi příčinou, že tato tradice skončila, což je škoda protože to bylo něco výjimečného a vytvářelo to pouto mezi manažery. Možná o tom spolu můžeme zase jednat a obnovit to.

o tom, jak dostal tým zpět do formy…
Mluvili jsme o pokutovém území a efektivitě ve vápně. Vyvarovali jsme se individuálních chyb, které nás v tom období stály body. Někdy si soupeři zasloužili z těch zápasů něco odnést. Ale myslím, že naše hra se v těch zápasech nezhoršila.

jak soupeři vidí Arsenal…
Nevím – nemůžeme kontrolovat, co soupeři cítí nebo jak se na nás připravují. My zítra musíme před vlastním publikem jet na plný plyn, jít si za vítězstvím, hrát dobře a konkurovat opravdu dobrému týmu.

o důležitosti publika na Emirates…
To bude klíčové. Zítra očekáváme stejnou podporu jako obvykle protože díky tomu budeme vítězství rozhodně blíže.

o tom, jak oddělit pracovní a soukromý život, tak aby pomohl ulevil tlaku…
V práci zažíváte těžkosti a výzvy, obzvláště když prohrajete, ale i když vítězíte protože naše práce toho vyžaduje opravdu hodně. Svůj život ale kvůli tomu ničit nesmíte. Vaše rodina, vaši přátelé, vaši milovaní a lidé kolem vás si nezaslouží, aby byli jejich životy negativně ovlivněny protože nevyhrajete fotbalový zápas. Tato rovnováha byla v mém případě kritická, protože potřebujete nějakou pomoc. Někdy vám ten obrázek, co je přímo před vámi, musí ukázat, protože v těžké situaci je složité jej vidět.

o sympatizování s manažerem Chelsea Grahamem Potterem…
Absolutně, jsme kolegové a víme, jaký je na nás vyvíjen tlak a požadavky, navíc s ohledem na nejistotu tohoto průmyslu. Nakonec musíte míč dostat do sítě a je zde spoustu faktorů, které tomu mohou zabránit a vy s tím nemůžete nic dělat. Plně s ním soucítím protože trpí a vy víte, jaké to je, procházet si takovými momenty.

zda se mu dostalo tolik nadávek, jako Potterovi…
Preferuji o tom nemluvit.

zda se mu líbí, že hráčí mezi sebou navzájem soupeří a jsou na sebe nároční…
Nechci v týmu roboty, chci hráče s pocity, vášní, kteří chtějí víc od každého spoluhráče, mají mezi sebou správnou chemii a tihle dva (Saliba a Gabriel) ji mezi sebou mají na hřišti i mimo něj. Miluji to i když vítězíme, chtějí po sobě navzájem ještě víc.

zda mluvil se Sakou o tom, že rozhodčí neposuzují příliš často zákroky na něj…
Mluvíme o každé situaci a každém momentu v zápase, který mý vliv na tým nebo jen na něj, musí se s tím vypořádat.

zda mu říkal, aby se více stahoval z křídla do středu…
Je zde mnoho řešení.

o tom, že Kiwior a Smith Rowe nastoupili včera za U-21…
Byli opravdu dobří, očividně potřebovali nějaké minuty a v tuto chvíli nebyli příliš vytížení z různých důvodů. Bylo skvělé vidět je na hřišti protože je v příštích několika zápasech budeme potřebovat.

o možné ztrátě hráčů, kteří momentálně nedostávají příliš minut…
Nevím, nemyslím o tom. Myslím na to, co je pro tým nejlepší a o hráčích, kteří si minuty zaslouží strávit na hřišti. Budeme se o to v následujících zápasech snažit.

/arsenal.com/