Mikel Arteta před Liverpoolem.

Mnoho těžšího než výjezd na Anfield nás už v letošní sezóně nejspíše nečeká. Na tiskové konferenci rozebíral Mikel naše ambice či sílu Liverpoolu.

o výkonu ESR za Anglii…
Jsem velmi překvapen protože to bylo hned po našem zápase, jsem za něj ale extrémně šťastný. Vím, jaké bylo očekávání, hodně se toho namluvilo a on si to opravdu užil. Včera jsem jej viděl a byl strašně rád za gól za svou zemi, to je vždy speciální a díky němu jsme hrdí – nejen díky němu, ale také také Bukayo a Aaron nastoupili za národní tým, to je pro klub vždy skvělé znamení.

zda Liverpool představuje největší test…
vždycky je to test, jde o fascinující stadion. Musíte předvést nejlepší výkon, zvýšit úroveň vašich standardů na maximum, emocionálně, fyzicky, takticky, jinak vás dostanou. Jet na Anfield je vždy test, když se vám tam ale zadaří, tak už není více stadionů, kde se můžete cítit jako opravdový fotbalista.

o Liverpoolu v této sezóně…
Je těžké hodnotit jen na základě letošní sezóny, za poslední roky toho dokázali hodně. Myslím, že Jurgen a jeho tým přivedli klub k nejlepším momentům v jejich historii a udrželi se tam, což je vždy to nejtěžší. Vytvořili kolem sebe obrovskou energii, soudržnost a energie, kterou na stadionu vytvořili jsou speciální, Jurgen to dokázal i ve svých předchozích klubech, takže na to má talent.

zda by měl Ramsdale nastupovat za Anglii častěji…
Nevím, dostal šanci a myslím, že se ji řádně chytil, ukázal svůj pokrok a kvalitu v posledních zápasech, což mu vysloužilo důvěru a mohl obléct dres Anglie, což je vždy velká věc. Jsem z aněj rád.

zda může série zápasů bez porážky pomoct sebevědomí v zápase s Liverpoolem…
Jsme sebevědomí a jsme ve formě, ale také víme, že každý zápas v lize je jiný a my musíme jít zápas od zápasu. Je to dlouhá cesta, PL je tak dlouhá soutěž a zažijeme odlišné chvíle, ale samozřejmě chceme udržet naši sérii, formu a aby se nám to povedlo, musíme předvést výkon na nejvyšší úrovni, což v PL prostě musíte, na Anfieldu obzvláště když tam chcete vyhrát.

o tom, že nás může vítězství dostat do top 4…
To by byl cíl. Naším úkolem je v tomto klubu vyhrát každý zápas bez ohledu na to, kde hrajete, vždy se musíte připravovat tak, že chcete vyhrát. Takto se také budeme připravovat i na zápas na Anfieldu.

zda se změnily očekávání v této sezóně…
Cíle se vždy spojují s očekáváním v klubu, které jsou vždy nejvyšší, nezáleží na tom, jak jste na tom, v jaké fázi vašeho projektu se nacházíte, vždy jsou zde nejvyšší požadavky. To by se nemělo změnit protože to souvisí s naší kulturou, ambicemi a každý hráč zde musí přemýšlet tak, že zítřek je nejdůležitějším dnem a musíme zápas vyhrát. Zbytek se pak už dostaví.

zda můžeme letos soupeřit o titul…
Nevím, co se stane, nikdo to nemůže předpovědět. Tato liga už přinesla spoustu překvapení v posledních letech. Víme, co dělat. Víme, kde jsme, kde chceme být a nejlepší způsob, jak se tam dostat je jít zápas od zápasu.

o plánu na zastavení Salaha…
Máme plán, ve kterém rozebíráme silné a slabé stránky soupeře, jak jejich silné stránky minimalizovat a jak využít jejich slabin.

zda je toto největší test pro naši obranu…
Je to jeden z nejnáročnějších stadionů v lize, to je jisté. Kvůli prostředí, energie, kterou stadion produkuje, kvalitě soupeře a jejich trenéra. Je zde mnoho důvodů, a proto se také dostali v posledních letech tam, kde jsou. My víme, že se musíme soustředit na to, co můžeme a co musíme udělat.

o smlouvě pro Lacazetta…
Spoustu se toho namluví. Můžu říct, že jsem opravdu rád za Lacu a za to, co dělá. Také jsem řekl, že o tom nebudeme nic říkal do konce sezóny.

o budoucnosti Elnenyho…
Znovu, jsem s ním spokojený. Nebudu diskutovat o jednotlivých hráčích, na to není čas.

/arsenal.com/