Mikel Arteta před NLD.

Ve čtvrtek večer nás čeká velmi důležité NLD, které může definitivně rozhodnout o naší účasti v příštím ročníku LM. Mikel odpovídal na dotazy novinářů ohledně budoucnosti Nketiaha, boji o top čtyřku či hrozbě, jakou představuje tým Antonia Conteho…

o novinkách v týmu…
Thomas je stále mimo hru, stejně tak Kieran, otazník visí nad Bene Whitem, musíme jej ještě prohlédnout a zjistit, jak se cítí, je na to mnohem lépe. Se Sakou je to stejné.

o jeho pohledu na šanci, že nastoupí Saka a White…
Je to velmi těžké zhodnotit, bude to o tom, jak se cítí.

o nadcházející výzvě…
Pravděpodobně je to ta nejvíce vzrušující. Ale byly tady i jiné, když jsme například hráli finále FA Cupu proti Chelsea a Liverpoolu a také Community Shield, bylo to stejné. Když máte příležitost dosáhnout jednoho z cílů sezóny, tak se nemůžete toho zápasu dočkat protože toto je vaše práce, za celou sezónu se pak snažíte, abyste si to zasloužili.

zda by bylo lepší toho dosáhnout venku proti Sp*rs…
Situace je jasná, pokud proti nim vyhrajeme, příští rok hrajeme LM. Žádnou další motivaci nepotřebujeme. Příležitost leží před námi, budeme hrát a půjdeme si za tím jako to děláme vždycky. Jde o to, jak jsme se do této pozice dostali a jak k tomu přistoupíme.

o tom, že ManCity podepsalo Haalanda…
Očekáváme, že každý tým bude posilovat a zlepšovat se každým rokem. Tak to bylo obzvláště v posledních třech nebo čtyřech letech, můžete vidět úroveň těch nejlepších týmů v lize, ta je bezprecedentní v historii PL. Bude to jen a jen těžší. Musíme se prostě snažit na tento level dostat.

o spekulacích ohledně Gabriela Jesuse…
Víte, že nemluvím o žádných hráčích, kteří nejsou v našem týmu.

o tom, že někdo ze zaměstnanců klubu k týmu promlouval před domácím NLD…
Snažíme se ke každému zápasu přistupovat i emocionálně jak nejlépe to jde i díky lidem, kteří dokáží popsat lépe než já, co tento zápas znamená, nebo jiným způsobem než já. Vždy se snažíme najít nejlepší způsob, jak hráče psychicky nastavit co možná nejlépe na zápas, který je čeká.

o tom, jaké byly v tomto týdnu plány…
Cokoliv děláme, je za zavřenými dveřmi a bude to tak i pokračovat.

o nové zkušenosti pro mnoho hráčů, když budou hrát NLD před plným stadionem…
Je to jiné díky historii severního Londýna, všichni to víme a víme, co to znamená pro fanoušky. Je to stadion, kde je opravdu hluk a fanoušci budou nadšení, že můžou podpořit svůj klub, za námi ale také budou stát na 100 procent naši fanoušci.

zda je lepší vyhrát NLD jako hráč nebo jako trenér…
Vyhrát je vždy nejlepší pocit. Je tam rozdíl, ale při každé příležitosti, není to jen o vítězství, ale o tom, jak ten zápas vyhrajete a co během těch 90 minut zažijete. Obzvláště když hrajtee doma před svými fanoušky.

o domácím NLD v této sezóně…
Myslím, že sezónu definuje mnoho momentů, speciálně domácí zápas proti Norwichi, to byl bod, kdy se vše otočilo, poté jsme jeli na Burnley a podařilo se nám vyhrát, z toho jsme pak těžili, ale je to těžké. Je to emocionální moment, spojení mezi fanoušky, které vytváří skvělé momenty a v tomto případě to tak skutečně bylo.

o tom, jak velký zápas nás čeká…
No, všichni víme, kde chceme být a jakou soutěž hrát. Abychom toho dosáhli, musíme jsme to dokázat skrze PL a ta příležitost je teď přímo před námi.

o tom, jak jsme se po špatném začátku sezóny vzchopili…
To je fotbal. Věci se mění opravdu rychle, na obě strany, musíte se obklopit dobrými lidmi, věřit tomu, co děláte, být konzistentní a pak to prostě časem přijde a stane se, co se má stát, ve fotbale to tak ale někdy není. Potřebujete tedy i štěstí, podporu a dostat míč do sítě v ten správný moment.

o tom, že nás pohání kritika…
Musíte být na to připraveni. Tentoklub je postaven na historii a ta říká, že musíte být nejlepší v zemi, musíte vyhrát každou soutěž, kterou hrajete a musíte se umět vypořádat s tlakem.

zda je pro nás kvalifilace do LM stejná, jako vyhrát trofej…
Slyšel jsem toto už několikrát z úst mnoha manažerů a myslím, že první byl Arsene, který nejspíše viděl, co se děje v této soutěži a jak těžké je toho dosáhnout. Tak to popsal a tak to i cítil a já cítím, že by to bylo pro klub extrémně důležité.

zda se dnešní zápas vyrovná utkání, ve kterém získáte titul…
Snad se o tom budeme moci bavit a může se to stát, pak uvídíme, co na to fanoušci.

o tom, že vše nezáleží na tomto výsledku…
Pro mě je to více o vzrušení a příležitosti, když vás čeká ve fotbale tohle, musíte do zápasu jít a dát do toho vše. Tak jsme na tento zápas naladění.

zda z nás odpadne tlak…
Pro mě to není o tlaku, je to o vnitřním přesvědčení, že chceme ve čtvrtek dosáhnout našich cílů.

o jeho přípravách…
Vždy se připravujeme stejně, připravíme hráče na to, co mohou očekávat, jak mohou zvládat určité situace a představit si zápas před jeho uskutečněním. Pro tento zápas to nebude jiné.

zda je výhoda, že zápas byl přeložen…
Během sezóny se toho stalo mnoho, proto je těžké na to odpovědět. Bylo to už před dlouhou dobou, hrajeme teď. Nerozhodli jsme v jiných momentech kdy jsme hráli a kdy byly zápasy přeloženy.

zda jsou Sp*rs nyní silnější…
Nevím, uvidíme ve čtvrtek večerr. Je pravda, že to bylo před mnoha měsíci a nyní jsme mnohem blíže závěru sezóny. Zápas nabyl úplně jiné úrovně důležitosti s ohledem na postavení obou týmů.

zda bude hledat v létě útočníka…
Dívám se na útočníky, které máme v týmu a na to se soustředím. Čekají nás ještě tři zápasy a soustředím se teď pouze na to.

zda mluvil Edu o vítězství nad Sp*rs na jejich hřišti…
Ano, mluvili jsme o tom, ne v poslední době, ale mnohokrát předtím. O tom, co v té sezóně dokázali, jak vyhráli, je to skvělé. Proto je tak důležité, mít okolo týmu tyto hráče, kteří si prošli tím, co tento tým ještě nedokázal předvést. Sdílí své zkušenosti a pomáhají nám.

/arsenal.com/