Mikel Arteta před zápasem s Watfordem.

V pátek se konala další videokonference s naším manažerem, který diskutoval o ESR, zdravotním stavu hráčů, svém milníku a dalších tématech.

o tom, co chce od svého týmu…
Požaduji, abychom se stále zlepšovali a předváděli dobré výkony, které povedou k dobrým výsledkům, abychom udrželi stejnou jednotu a soudržnost v týmu a abychom to přenesli do každého zápasu a tréninku. Pokud to zvládneme, budeme se zlepšovat.

o naší dobré sérii proti Watfordu…
Každý zápas je jiný, mají nového manažera. Potřebují vyhrát, stejně jako my. V této lize vám může dělat problémy jakýkoliv tým, kdokoliv vás může porazit a musíte si na to dávat pozor.

o letošní formě Watfordu…
Loni zažili neskutečnou sezónu, změnili ale manažera manažera, což je v této lize složité pro jakýkoliv tým, když si navíc představíte, že postoupili z Championship, tak je to ještě těžší. V lize se pohybovali už několik let, jsou to naši sousedi a bude těžké je porazit.

o stavu Tierneyho a Xhaky…
Kieran poslední dva dny trénoval a cíti se mnohem lépe, snad bude k dispozici.

zda bude příští týden hrát Tierney za Skotsko…
Uvidíme, jak se bude cítit v následujících dvou trénincích, s týmem dělal nějaké cvičení, ale naplno ještě netrénoval. V příštích dvou dnech tedy uvidíme, jak na tom bude.

o konkurenci mezi Tierneym a Tavaresem…
Snad budeme muset řešit více takových problémů, mít top hráče předvádět top výkony na více pozicích jen zvyšuje kvalitu, standardy a výkony týmu.

zda by měl být Aaron Ramsdale jedničkou v bráně Anglie…
Jsem rád, že jej vidím v nominaci, zbytek je na rozhodnutí Garetha a jeho týmu. Aaron musí pokračovat ve svých výkonech a být skromný. Rozhodnutí je na někom jiném.

o tom, že Smith Rowe a White nejsou v nominaci Anglie…
Znovu, Gareth musí dělat spoustu těžkých rozhodnutí, má spoustu možností. Mě se líbí, že naši hráči předvádí takové výkony, kterými dělají starosti Garethovi a jeho trenérskému štábu, to mě těší a vím, že jsou na takové úrovni, aby to dokazovali. Bude to o načasování, kdy si bude manažer myslet, že je ten správný čas na jejich nominaci.

o 100. zápase pod jeho vedením…
Je to neuvěřitelná a velká jízda! Spoustu se toho stalo, nejen v našem klubu, ale ve světě. Což mělo v posledních dvou letech samozřejmě obrovský dopad na všechno v našem životě. Mám to privilegium být zde, opravdu si užívám tuto příležitost a výzvu, která stojí před námi.

zda cítí, že do sebe všechno začíná zapadat…
Ano, ale je to o formě a o jejím udržení, aby si sedly jisté základy, které chceme, to nám dá potřebné výkony a výsledky, také tím vybudujeme jednotu v klubu, s našimi lidmi, našimi fanoušky. Jak hrajeme a co tím předáváme, to je pro mě také stejně důležité.

o příchodu Conteho a zda by se měli mít fanoušci Arsenalu obavy…
Zaprvé bych chtěl poslat zprávu Nunovi a jeho týmu, protože je vždy těžké sledovat kolegu, který ztratil práci. Nuno odváděl v této zemi extrémně dobrou práci a prokázal, že je top manažer. Rozhodli se, že přivedou někoho jiného, víme, že zde v předchozích dvou štacích měl velký úspěch, uvidíme, jak se mu bude dařit teď.

o potenciálním jmenování Eddieho Howea trenérem Newcastlu…
Nevím, dokud není něco oznámeno, nemůžu na to mít opravdový názor.

o velikosti manažerů v PL…
Je to neskutečné, ano. Když se zamyslíte, že zde je spousta manažerů na nejvyšší úrovni, nejlepších na světě, myslím, že je to pro naši ligu neskutečně pozitivní protože to zvyšuje její úroveň a přináší to nové nápady, soutěž bude ještě náročnější, musíme ale také mít na paměti, že máme několik dobrých příkladů jako je Neil Warnock nebo David Moyes a co v této hře dokázali. Například Neil, který pokořil rekord v největším počtu zápasů [2.11.2021 odkoučoval 1,602. zápas, více např. ZDE – pozn. překl.] nebo to, co dokázal David za 1,000 zápasů. Na to nesmíme zapomenout protože je to spojeno s historií této ligy a oni toho pro nás tolik udělali.

zda bude těžší dostat se do top čtyřky po příchodu Conteho…
Myslím, že je to těžké pro každý tým. Čeká nás spousta zápasů a ještě spousta se toho stane. Vidíte výsledky a výkony, jak se zápase od sebe liší, momenty v zápasech, které vám toho řeknou hodně o kvalitě hráčů a manažerů v této lize.

o tom, jak se Emile cítí potom, co nebyl povolán do reprezentace Anglie…
Myslím, že by měl být šťastný, když jsou lidé naštvaní, že vybrán nebyl nebo když lidé toto rozhodnutí zpochybňují. To vám řekne mnoho o úrovni, na které hraje. Jako vše v jeho kariéře, přide to v ten správný moment, nevíme, jestli je to právě teď. Gareth ví mnohem lépe jak posoudit to, jakou roli by mohl v tom týmu mít a když se rozhodl, že ještě není ten správný moment, tak jsem si jistý, že to bylo promyšlený proces a správné rozhodnutí.

o tom, jak se změnil od svého prvního zápasu jako manažer…
Myslím, že se všichni vylepšujeme každý rok, jako počíteče! A ještě více s tím, co se nám stalo. Jsem jiný, věci vidím jinak, vyvíjíte se, hodně se naučíte.

zda by mohl dosáhnout mety 1,000 zápasů jako David Moyes a další…
Nejsem tomu vůbec blízko, rád bych znal jejich recept na to, jak vydrželi v této hře tak dlouho. Davida znám, jak si to užívá, jeho vášeň, která pořád má, pracoval jsem s ním totiž. Ještě jsem určitě nezažil vše, co vás může na této cestě potkat, určitě zde bylo několik nezbytností, několik výzev a dalších krás, kterými jsme prošli, ale jak jsem řekl, opravdu si užívám tento moment a příležitost.

o tom, že Barcelona je stále bez manažera a co to znamená ve srovnání PL s La Ligou…
Nevím, jde o dvě rozdílné ligy. Španělské kluby zaznamenaly v posledních sezónách několik neskutečných výsledků. Jsem opravdu šťastný za to, kde jsem, užívám si tuto neuvěřitelnou ligu, atmosféru, vášeň a návrat k normálu. Toto je pravděpodobně nejnáročnější sezóna, kterou PL kdy měla.

zda je top čtyřka reálná…
Nevím, jak těžké to bude, našim cílem je vyhrát každý jednotlivý zápas a musíme mít tuto mentalitu. Snažit se být lepší každý den, být lépe připravený na zápas s Watfordem, jít do toho se správnou mentalitou, ambicemi a odhodláním zvítězit a jít dál. Musíme jít od zápasu k zápasu, v této lize si nemůžete něco plánovat, je to nemožné a já bych to nedoporučoval.

o zákroku Ramsdalea proti Leicesteru…
Bylo to seznační. Nejvíce se mi líbila reakce od spoluhráčů, jejich návrat a odkopu z branková čáry Thomasem. Kdyby nakonec míč dostali do sítě, jeho zákrok by pak byl zbytečný. Není to o jednom hráči, je to o týmu a o každém v něm. Jsem rád, že jsme zabránili velkému momentu v zápase.

o Nuno Espirito Santovi a zda si manažeři zaslouží více času…
Nechci hodnotit, proč se někdo takto rozhodne – jestli záleží jen na výsledcích, nebo jde o výkony nebo o něco jiného – je to velmi složité. Řekl jsem už tolikrát, že jsem vděčný za tu výsadu pracovat zde, s lidmi, kteří jsou zde v klubu. Máme jasnou myšlenku, co chceme udělat. Nakonec ale jako manažer potřebujete dobré výsledky.

o Claudio Ranierim a zda si myslí, že bude moci trénovat v 70…
Ten recept potřebuji! Jak to dělají. Musí být zajímavé vědět, jak to funguje v jejich rodinách – myslím, že musí mít neskutečné manželky, děti i celou rodinu, aby byli schopní dělat to tak dlouho. Jsem ale opravdu rád za Davida Moyese, znám jej a osobně jej obdivuji. Myslím, že pro anglický fotbal je skvělé mít takové manažery.

o tom, že Sambi vstoupil do role Xhaky…
Ano, Sambi ukázal opravdu rychlou adaptaci. Spoustu inteligence ve své hře a kuráže. Je to hráč, který se neustále snaží ovlivnit hru správným způsobem. Byl to velký úkol požadovat po něm takové množství minut, které odehrál v lize za tak krátký čas. On ale ukazuje, že je toho schopný a situaci zvládá opravdu impozantně.

zda je výhoda, že někteří hráči nebyli povoláni do reprezentace…
Nevím. Myslím, že bychom měli připravovat hráče tak, aby měli ty největší ambice. Měli by mít ty největší ambice, to je možná důvod proč předvádí výkony, jaké předvádí. To přijde. Musí tato rozhodnutí respektovat, nebýt zklamaní protože je to běh na dlouhou trať. Nechceme, aby je to negativně ovlivnilo v jejich výkonech a nastavení mysli. Chceme úplný opak.

/arsenal.com/