Mikel po dramatickém vítězství nad Lutonem. Ukázali jsme houževnatost a touhu vyhrát.

Poté, co sledoval vypjatý závěr utkání, ve kterém jeho tým pokořil Luton Town v sedmibrankovém zápase, odpovídal Mikel Arteta na Kenilworth Road na dotazy zástupců médií.

o vítězství v poslední vteřině…
Opravdu jsem si to užíval, hlavně v závěru. To je na fotbale neuvěřitelné, ty emoce a momenty, které prožíváte se spoustou dalších lidí. Byl to speciální večer. Luton si zaslouží uznání za atmosféru, kterou zde vytvořili, jak hráli, jakého mají trenéra, opravdu nám to dnes ztížili, ale nakonec jsme vyhráli. Houževnatost, charakter a kvalita, kterou tým ukázal a jak moc jsme chtěli vyhrát, to bylo úžasné.

o tom, že jsme v zápase prohrávali a pak jsme průběh dokázali i tak otočit…
Hrát co tři dny a vyhrát každý zápas, to si vyžaduje opravdu moc. Je to o tom, jak si za tím hráči jdou, jak moc to chtějí. O poločase jsme s týmem mluvili, věděli, že musí hrát lépe a měli vůli to změnit. Někdy to jde lépe, dnes jsme dostali góly, se kterým nejsem zrovna spokojený, ale to je také součást fotbalu. To se bude stávat, naše reakce na to však byla skvělá.

o zvyku urvat vítězství v závěru zápasu…
Nechceme remizovat, chceme vyhrát! Ten drajv, energie, risk a emoce, které jsme do zápasu dali, vše jste mohli doslova cítit. Myslím, že jsme mohli dát gól už z předchozích šancí, ale nepovedlo se to. Makali jsme tvrdě až do konce a byli jsme za to nakonec odměněni.

zda jsme měli obavy z toho, že zápasy rozhodujeme až v samém závěru…
Ne, protože soupeři jsme toho ve skutečnosti moc neumožnili. Šlo o dva rohy a pak o tu třetí branku, kromě toho neměli žádnou jinou šanci. V obou pokutových územích jsme dnes byli efektivní, soupeř si za to také samozřejmě zaslouží uznání. Musíme to prostě přijmout.

o výkonu Davida Rayi…
Tyto situace musíme bránit celkově lépe jako tým. Jsou zde jisté věci, které vedou k inkasovaným brankách, ale není to o svalování viny na někoho, to jsme nikdy nedělali a neuděláme to ani teď. Je to o reakci týmu, protože se to bude stávat a já tu odpověď týmu miluji.

zda může za ty dvě branky…
Myslím, že můžeme bránit mnohem lépe, to je jisté.

o výkonu Gabriela Jesuse…
Dneska vypadal opravdu živě, velmi aktivní a způsoboval soupeři mnoho problémů. Skvěle se pohyboval, byl neustálou hrozbou a dal pěknou branku. Zapojil se do několika dobrých akcí, takže si myslím, že z něj dostáváme to nejlepší a je na tom skvěle.

o souhře Gabbyho s Kaiem při našem třetím góle…
Mají různé kvality a velmi dobře se doplňují. Myslím, že Kai odehrál svůj nejlepší zápas, stále se zlepšuje. Přesně to potřebujeme, hráči, kteří naskočí zvyšují úroveň a dostávají se do dobrých momentů, protože potřebujeme takové hráče, když v nějaký moment v zápase prohráváme.

zda podepsal Declana Rice kvůli tomu, že umí dávat pozdní vítězné branky…
Jo, už dal tři. Ještě mu jeden chybí, to přijde. Nevím kdy, ale stane se to. Zase odehrál neuvěřitelný zápas, jeho vůdcovství, kvalita, kterou ukazuje každý týden a každý zápas, je čím dál tím lepší. Jeho schopnosti ve vápně soupeře, čich na góly a schopnost dostat míč do sítě, to všechno má.

o zranění Takehira Tomiyasa…
Byl na skenu a nemáme dobré zprávy. Má problém s lýtkem a bude mimo nějakou dobu.

/arsenal.com/