Museli jsme se potkávat o půlnoci, vybavuje si Wenger riskantní přestup Campbella

Příchod Sola Campbella do Arsenalu se patrně řadí k nejkontroverznějším přestupům v historii Premier League. Jak celé námluvy však probíhaly?

Zde si můžete přečíst náhledy dvou důležitých osob:

Sol Campbell: Přihodilo se to dva tři měsíce předtím, než se o mě začal zajímat Inter Milán. Byly tam rovněž další kluby, včetně Barcelony. Půl roku nazpět měl zájem také Bayern Mnichov.

Arséne Wenger: Střetávali jsme se až kolem druhé ráno (středoevropského času – pozn. překl.), abychom o podpisu vůbec mohli mluvit…byl paranoidní, že by ho někdo mohl zahlédnout. Tento obchod jsme udělali s Davidem Deinem v jeho domě. Občas jsme se potkávali o půlnoci, abychom měli jistotu, že nás nikdo neuvidí. Byl to neobyčejný příběh.

Sol Campbell: Naše schůzky byly naplánované až po půlnoci, což nakonec bylo k užitku. David Dein nebydlel přímo v centru Londýna, takže na druhou stranu bylo celkem snadné se setkat.

Arséne Wenger: Byl jsem skeptický až do úplného konce. Byl jsi si vědomý toho, že pokud hrajete v Londýně, jak velkému náporu se budete muset vystavit, pokud změníte klub. Sol za to později nesl následky, jelikož narazil na skutečně nepříjemné lidi a během toho období to na něm zanechalo stopu. Bylo pro něj obtížné se s tím vypořádat. Za ten přestup zaplatil velmi vysokou cenu. Dle mého však chtěl vyhrávat trofeje a právě kvůli tomu se tak rozhodl.

/arsenal.com/