Musíme si vzít ponaučení

Granit Xhaka promluvil o naší porážce 2-1 s Barcelonou v Gamper Trophy.

Výsledek uzavřel naši předsezónní přípravu před návratem Premier League příští neděli, kdy cestujeme do Newcastle United.

Xhaka po posledním hvizdu mluvil exkluzivně pro Arsenal Player – a tady je to, co řekl:

o hře …

Myslím si, že jsme v minulosti měli podobné zápasy. Hráli jsme velmi dobře, ale nakonec nemáme nic. Musíme se naučit koncentrovat v průběhu 90 minut, abychom zvítězili.

o pozitivech ze hry …

Samozřejmě existují pozitiva a negativa. Dnes jsme hráli proti dobrému soupeři. První polovina byla velmi dobrá, druhá polovina byla OK. Byli jsme pod větším tlakem než v první polovině, ale na konci utkání se musíme zlepšit. Musíme si vzít ponaučení.

celkově o přípravě …

V přípravě musíte pracovat a být fyzicky fit. Byl to pro nás poslední přátelský zápas, jsme rádi, že je konec, začínáme příští týden proti Newcastlu a doufám, že budeme připraveni na první zápas a zvítězíme.

o kapitánské pásce…

O kapitánské pásce nikdo nemluvil. Trenér se nerozhodl, ale pokud budu kapitánem, samozřejmě budu šťastný, je to něco speciálního, ale nakonec musíme být všichni kapitáni na hřišti i mimo něj, protože potřebujeme každého.

arsenal.com

Tags: ,

Komentáře

  • jakub
   jakub (karma: 1872) #4

   Já jsem taky doufal, že Ceballos vytvoří nějakej tlak na Xhaku, aby přestal dělat některé stupidní rozhodnutí a tak. Ale včera po tom faulu, kdy tam ležel na zemi a podle těch záběrů to vypadalo na vážnější zranění a on po dvou minutách ošetření to rozchodil po dvou krocích, jsem lehce na pochybách a nevím jak moc mu bude chutnat tvrdší hra na ostrovech. Na druhou stranu jeho práce s míčem na na malém prostoru, proti více hráčům soupeře, vypadala fantasticky, to jak tam na pravo proti třem hráčům Barcy dokázal postrčit ten míč na spoluhráče, to už jsem dlouho neviděl, v tomhle směru vypadal opravdu jako TOP. Jinak mi přišel hodně hubenej. Jinak včera fantastickej Willock, to jeho vykopnutí míče z brány to byla nádhera, ten kluk má všechno, přihrávky, dribling, rychlost, fyzicky silnej, jediné co mu chybí jsou zkušenosti. Doufám že letos dostane aspoň těch 2000 minut, klidně i víc, mě se líbí strašně moc.

   • 12thMan
    12thMan (karma: 1801) #15

    K Willockovi len súhlas. Včera bol pre mňa fantastický. Okej, mal jednu vážnu stratu lopty čo si pamätám a pár ľahších, ale to ako si vie poradiť v obkľúčení, spracovať loptu a rýchlo rozohrať je na vysokej úrovni. A takých situácii mal viac. Prehľad, nahrávky z prvej, mal aj pár veľmi dobrých obranných zákrokov. Veľký prísľub do budúcnosti. Nech sa mu darí.

    • Vosička
     Vosička (karma: 334) #6

     A jaký typ článků by se zdejší komunitě líbil? Nedávno tu byla kritika, že se na této stránce nic neděje. Když se přidá článek, je tu kritika, že je k ničemu. Dále zastávám názor, že na této stránce je nejdůležitější diskuze pod články, která je daleko přínosnější než samotný článek. A diskuze se otevře, když se vydá nějaký článek, tak to vidím já.
     Samozřejmě mohou tu být například překlady blogů z Arseblogu nebo vlastní blogy, ale je za tím spousta práce a času. Dnes jsem udělal kratší článek, příště udělám třeba něco většího a ,,přínosnějšího.“

     • OuTu
      OuTu (karma: 195) #9

      Souhlas. Diskuze určitě, beru. Ale asi je to na trochu delší povídání (kdo, jak co myslel). Pak se tu můžeme navzájem „mínusovat“ do aleluja… 😀 😀 😀

      |
     • Afc1886 (karma: 752) #16

      Nenech se odradit, já děkuji za jakýkoliv článek. Sám jsi to dobře napsal, že pod článkem v komentářích to potom ožije.

      |
     • OuTu
      OuTu (karma: 195) #18

      Vidíš to, a za to ti dám thumb up. To je přesně to, co se tady snažím v podstatě fóru vysvětlit. Nicméně vidím, že to nemá cenu. Akorát mi to „pošramotí“ karmu. 😀 😀 😀 Neb – „Karma je zdarma.“ 😀 😀 😀

      |
   • styfler_gunner (karma: 0) #10

    První sezónu uměl aspoň vystřelit z dálky a dát krásný gol, poslat skvělé pas , teď? Teď vystřelí sporadicky, góly dal v poslední sezóně 4 ve 40 zápasech. Kdežto v každém zápase námaze soupeři na gól, nebo dostane aspoň žlutou kartu za nesmyslný faul, až na jeho funkci spojky/posouvace mezi obranou a útokem nevidím zhola nic pozitivního.

  • jakub
   jakub (karma: 1872) #12

   Co vidím na Xhakovi, tady ti dám jeden názornej příklad https://twitter.com/Arsenal/status/1158294133116719104 .Včera se mi moc nelíbil, vlastně ani nějak extra po celou přípravu mi nepřišlo že by byl nějak ve formě. Ale on kromě těch kiksů, je schopen docela slušně založit útočnou akci, na té akci vidíš že dává míč Mikymu a Umtiti ho musí dostoupit a potom vlastně chybí vzadu, v té pasové hře je Xhaka prostě dobrej, bohužel pro něj on musí hrát na riziko. Včera se mi u něj nelíbilo docela dost věcí, když dával míč Chambersovi a dostal ho pod tlak, Chambers o míč přišel a soupeř pálil vedle, takových věcí by se měl vyvarovat ale pak tam byl moment kdy ten míč lehce ukopl Suarézovi a ten pálil vedle. On hlavně diktuje to tempo hry, když vidí rozhozenou obranu tak ten míč vám jde většinou dopředu. Já furt doufám, že ho Unai posadí pokud některé věci nezlepší, přeci jen jde fakt o to dostat se do TOP 4.

   • styfler_gunner (karma: 0) #13

    Já tohle chápu a beru vím kde má předností, každéj dělá kiksy, jenže xhaka jich má prostě na to že hraje základ v PL za Arsenal až moc. Je to skoro každý zápas kdy namaze na vlastní polovině ne li před vápnem soupeři. To si nesmí dovolit, něco jiného je když ztratí míč před soupeřova vápnem, ale on kolikrát pošle nesmyslnou přihrávku 20 metrů od naší brány kterou zachytí soupeř a je z toho průser. Za mě prostě převažují negativa nad pozitivama.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.