Můžeme se dívat jen sami na sebe, smutní Wenger. Oblaka považuje za jednoho z nejlepších

Mohl se přiblížit finále, na místo toho se Arséne Wenger vzdálil své první evropské trofeji. Po zápase odpovídal: 

na čtvrteční duel…

Předvedli jsme výkon, který jsme předvést chtěli, ale výsledek s ním nekoresponduje. Proti týmu, který kvalitně brání, nemůžeme zahazovat šance. Jakmile jsme vedli 1:0, tak naším jasným cílem bylo se nenechat nachytat na dlouhých nákopech. Nemohli dostatečně kombinovat, aby si vytvořili šanci. Jedinou jejich příležitostí byly dlouhé nákopy. Při gólu jsme měli trochu smůlu, jelikož Welbeck byl faulovaný. Můžeme se však dívat pouze sami na sebe. Výsledek 1:0 se řadí mezi perfektní domácí výsledky. Bylo na nás, abychom neudělali chybu. Měli jsme 20 střel a něco podobného jsme viděli již proti Manchesteru United, kdy jsme vystřelili třiatřicetkrát a utkání stejně prohráli. Takový scénář jsme v minulosti již zažili.


na domácí defenzivní bilanci Atlética a na to, jestli Arsenal může vstřelit branku…

Ano, bude to speciální zápas. Náš cíl je zřejmý. Samozřejmě z celého utkání odcházíme s určitou pachutí, protože jsme po dnešku měli šanci být ve finále. Toho můžeme litovat. Nepůsobili jsme dostatečně nemilosrdně a navíc obdrželi gól, což nás jistě staví do obtížné situace.

na to, zda po utkání mluvil s Koscielnym…

Daný moment jsem znovu ještě neviděl, celé to však není o tom, že bychom vinili jedince. Tým je velmi zklamaný. K tomu, abychom měli šanci se kvalifikovat, je prvně nutné se dostat ze znepokojivé situace, přebudovat touhu a sebevědomí, abychom tam jeli a mohli se kvalifikovat do finále.

na to, že před utkáním byly zveřejněny fotky Santi Cazorly v tréninku…

Cítí se dobře, ale k tomu, aby se pokusil vrátit, potřebuje celou předsezónní přípravu. Vrátí se vůbec a případně kdy? Momentálně netuším. Zůstane v Arsenalu? Rovněž nevím.

na výkon Oblaka…

Pro mě se jedná o jednoho z nejlepších brankářů v Evropě, což také ukázal.

na to, že Oblak byl spojovaný s přestupem do Arsenalu…

Takové záležitosti nechám již na jiných lidech.

na to, že tým měl většinou míč na kopačkách, ale nevytěžil z toho více…

Ano, je to frustrující. Druhý gól jsme mohli vstřelit i v posledních pěti minutách. Víme, že umí dobře bránit. Pyšní se jednou z nejlepších defenzivních bilancí v Evropě a mohli jste vidět, že to není způsobeno žádnou náhodou. Své příležitosti jsme si však vytvořili. Jakmile šli do desíti lidí, tak to ovlivnilo plynulost hry. Hrálo to v náš neprospěch.

na optimismus před odvetou…

Jediná výhoda celého výsledku je, že přesně víme, co u nich musíme předvést. Nemáme co ztratit. Jedeme tam s tím, že skutečně musíme vyhrát.

na jeho poslední zápas v Evropě na Emirates…

Fanoušci byli famózní a to od nich také chcete.

na to, zda ho atmosféra pohltila…

Upřímně, ne. Soustředil jsem se absolutně na to, abychom utkání vyhráli. Před zápasem jsem byl jako všichni ostatní. Věděli jsme, že v soutěži zbývají čtyři týmy a že jsme hráli proti jednomu z favoritů. Začali jsme dobře, měli jsme dobré tempo, správný kolektivní „drajv“. Celé se to pokazilo až na konci.

/arsenal.com/