Nastoupí Miyaichi do přípravy Arsenalu?

Feyenoord potvrdil své očekávání, že se Ryo Miyaichi v létě zapojí do přípravy s prvním týmem Arsenalu. Stále ale doufá, že by jej příští sezónu mohl opět získat na hostování.

Miyaichi přišel do Feyenoordu na hostování v lednu a zatím je tam velmi úspěšný. V jedenácti zápasech vstřelil 3 branky a připsal si i několik asistencí. Oba kluby vedli jednání ohledně možného prodloužení hostování, ale Arsenal nyní odročil jednání až na léto.

Očekává se, že Ryo ještě tento rok nedostane pracovní povolení a to i přesto, že by mohl být v létě povolán do japonské reprezentace na pohár Copa America. Znamená to tedy, že pravděpodobně bude hrát během předsezónní přípravy a bude téměř určitě odejit i příští rok na hostování.

Technický ředitel Feyenoordu Martin Van Geel doufá, že si Arsenal vybere opět Feyenoord, se kterým neoficiálně spolupracuje.

“Arsenal se ohledně Rya rozhodne až v průběhu léta. Musíme to respektovat. Pravděpodobně nebude hrát příští rok za Arsenal kvůli pravidlům a regulím. Může ale odejít do jiného evropského týmu.“

“Jistě, doufáme, že jej udržíme ve Feyenoordu. Opravdu se tady zabydlel.“

V Nizozemsku se objevili spekulace, že by dohoda mohla ztroskotat na tom, kolik klub za jeho hostování dostane. Agentka FIFA Carrie Baird, která sleduje z blízka nizozemský přestupový trh, ale řekla pro Youngguns, že očekává brzkou dohodu mezi kluby.

“Je mu osmnáct let, je v jednom z nejlepších tréninkových prostředí na světě a učí se. Kdyby Arsenal toto hostování zamítl, tak by v podstatě šel proti všemu, co tvrdí o spolupráci s Feyenoordem a o tom, že není závislý na penězích.“

/younggunsblog.co.uk/