Blog: Maxem nejen o Mesutovi

Je to jen pár dní, co nám skončilo přestupové období, které nemělo obdoby.

Během té dlouhé doby jsme si mohli přečíst, kdo k nám určitě přestoupí a kdo náš tým naopak opustí. Určitě většinu lidí potěšila čistka, za kterou by se nemusel stydět nejeden kat. Ovšem každý nedostal do svého vínku talent a schopnost jej rozvíjet.
Naše řady opustilo celkem 17 hráčů a ještě několik desítek minut před deadline byli podepsáni „pouze“ 2 a to ještě jako volní hráči. Ze všech stran nás média masírovala hráči velkých jmen, příkladem budiž Higuaín, Súaréz, Rooney, Di Mária, Casillas a další.

„Na přestupovém trhu zůstáváme aktivní,“ uklidňoval fanoušky Wenger. „Jsme v podobné situaci jako Manchester United nebo Chelsea. Všichni očekávají ještě nějaké přestupy, ale zatím se nic neděje,“ a nebo: „Chcete, abych oznámil podpis úžasné posily, ale nemůžu. Pracujeme za oponou, abychom posilnili sestavu.“
Nejednou se boss zmínil, že letos nemá v plánu přivést hotového playmakera, že Záložníků máme dosti- tak jsem to viděl i já, čekal jsem a doufal, v posilnění obrany a především útoku, možná i post brankáře. O to více mne překvapil komplikovaný příchod Mesuta Özila. To už se dostávám k jádru pudla :-).

S tímto legendárním přestupem přichází i velká odpovědnost, to se ví, že libry nepadají z oblohy. Byť mě přestupová částka zaskočila, Německý reprezentant se upsal Arsenalu, který za něj údajně vysázel 45 milionů eur a další 5 by měl zaplatit na bonusech, tak tím Arsenal vyslal do Světa jasný signál- JSME PŘIPRAVENI bojovat o příčky nejvyšší.
Mesut je jistě hráčem rozdílovým, ale samotný hráč na hříšti toho nezmění tolik, jako psychika celkového týmu, která se nyní dost možná šplhá k výšinám nevídaným.

Dnes jsem si pročítal loňský Hattrick, kde jsem narazil na článek z Gazzeta dello Sport o Zlatanu Ibrahimovičovi, kde mimo jiné zmíní větu, která mne přiměla poskládat několik písmen zde, „na papír“. Nechá se slyšet, že: „K vrcholným výkonům potřebujete motivaci, ale vždy je pohodlnější zůstat tam, kde z vás dělají hvězdu. Skutečně velcí hráči by však měli zářit v jakémkoliv mužstvu.“
Už loni se mi hned vybavila kauza okolo RvP, který prý měl zajímavou diskuzi právě s tímto samolibým švédským dlouhánem, který ho měl přesvědčovat k přestupu do „většího“ týmu. RVP jako poslušný chlapec tak učinil a hned následující sezónu, ve které se znovu stal nejlepším střelcem celé EPL, oslavil „svůj“ vymodlený titul.

Slova útočníka ze země výrobců nejbezpečnějších aut, (dobrá, Volvo už patří Číně) mě nechávají naprosto klidným, protože naše nová posila už všem dávno dokázala, co umí a hlady určitě netrpí, když si mohl dovolit odmítnout třeba PSG. Jak známo, Ostrovní fotbal je trochu specifický a má své jisté kouzlo, přesto nepochybuji, že se nám hráč s jedenáctkou na zádech brzy aklimatizuje- protože Top hráči jsou zvyklí a připravováni na tlak od mala.
Jsem si jistý, že nákup to byl více než povedený, protože může přilákat další úžasné hráče- neboť kdo by nechtěl hrát s těmi nejlepšími?

 

 

/Celý článek je osobní názor zaujatého fanouška Arsenalu./