Nejsi čestný, hněval se Wenger na Deana. Nyní se vrací na lavičku

Nezvykle rozlobený měl být Arséne Wenger po remíze na hřišti WBA 1:1. V daném zápase, který řídil Mike Dean, se francouzskému kouči nelíbil penaltový verdikt hlavního sudího, po kterém Arsenal inkasoval gól. Wenger za vyřčená slova proseděl tři zápasy na tribuně.

Arsenal na Silvestra zavítal na půdu WBA. Po přímém kopu Alexise a tečovaném míči od McCleana se Gunners dostali do vedení, to však trvalo jen do 89. minuty, než se z penalty prosadil Jay Rodriguez.

Více než vyrovnání snad Arséne Wengera trápil sporný incident, kdy bývalý hráč Arsenalu Kieran Gibbs nastřelil ruku Caluma Chamberse. Po krátkém okamžiku Mike Dean odpískal pokutový kop. Většina fanoušků u televize a hráčů s jeho rozhodnutím nesouhlasila, nejvíce poté trenér londýnského celku, který se po skončení zápasu vydal do kabiny rozhodčích.

„Jakmile jsme vešli do šatny, pan Wenger za námi stál v průchodu do dveří a řekl nám, že „dovnitř ho nechal jít“ jeden ze stewardů WBA,“ stojí na webu mirror.co.uk údajné prohlášení Deana.

„Byl ke mně velice agresivní a několikrát na mě agresivně ukazoval, že „nejsem čestný“. Takže jsem mu zopakoval: „Nazýváš mě podvodníkem?“ a on odpověděl: „Stojím si za tím, co jsem řekl, nejsi čestný.“

„Poté mi řekl: „Už jsi nám to udělal několikrát. Předpokládá se od tebe, že budeš profesionální, ale jsi naopak ostudou. Poté byl z místnosti vyvedený členem ochranky,“ dodal rozhodčí, který v Premier League působí od roku 2000.

Wenger následně dostal trest na tři zápasy, kvůli čemuž musel utkání na Nottinghamu Forrest v FA Cupu, Chelsea v Ligovém poháru a Bournemouthu v Premier League sledovat jen z tribuny. Na lavičku se francouzský trenér znovu vrátí v sobotu proti Crystal Palace.

/foto: twitter.com/Marc Benamram‏/