Několik zajímavostí před zápasem s Liverpoolem

 

 

Liverpool nedokázal vyhrát venkovní zápas s Arsenalem již více než 11 let, naposledy gólem Titi Camary v únoru 2000. Klub z Merseyside tak pochopitelně ještě nikdy nezvítězil na Emirates Stadium.

Minulou sezónu přinesl tento zápas kuriózní zápis do historie Premier League – jednalo se o nejpozději padlé góly. Arsenal se dostal do vedení v osmé minutě nastavení a o čtyři minuty později o něj zase přišel po gólu z pokutového kopu.

Liverpool vyhrál pouze 3 z posledních 20 zápasů proti Arsenalu a žádný z posledních osmi.

Ve vzájemném měření sil padlo více hattricků než v kterémkoliv jiném v historii Premier League – konkrétně 5.

Arsenal nebyl poražen v úvodním domácím zápase sezóny již od roku 2001 a v posledních čtyřech letech vždy vyhrál.

Pro Arsenal začíná období po Fabregasovi – 64% ligových zápasů, ke kterým bývalý kapitán nastoupil, Arsenal vyhrál, bez něj v sestavě to bylo pouze 31%.

Arsenal měl v minulé sezóně největší podíl obdržených gólů ze standardních situací v celé Premier League – 53,5%.

Pokud nastoupí Theo Walcott, bude pro něj již 200. zápas v dresu Arsenalu.

Liverpool měl v minulé sezóně nejlepší bilanci ze vzájemných zápasů týmů klasické „Big 4“ – ze šesti zápasů třikrát vyhrál a vytěžil 11 bodů.

Liverpool si drží průměr bod na zápas z posledních 14 venkovních utkání.

Pod vedením Kennyho Dalglishe zaznamenali chlapci z Liverpoolu 36 gólů v 19 ligových zápasech. Za časů Roye Hodgsona to bylo pouhých 24 branek v 20 zápasech.

Andy Caroll nastoupí ke svému 100. utkání v Premier League a Dirk Kuyt stále čeká na svůj 50. zásah v anglické nejvyšší soutěži.

 

(zdroj:BBC)