Nelson – Jsem ohromený touto příležitostí.

Reiss Nelson si připsal svůj první start v rámci PL v této sezóně, když naskočil za zraněného Saku a svou příležitost využil doslova naplno. V rozmezí tří minut vstřelil dvě branky a pak připravil čtvrtou branku v pořadí pro Thomase Parteyho. Po zápase odpovídal na dotazy novinářů…

o výkonu…
Ano, byl to od nás úžasný výkon a jsem samozřejmě rád, že jsem naskočil a dal pár branek. Nejdůležitější jsou ale tři body a výkon, který jsme předvedli.

o jeho reakci při střídání…
Když jsem se šel rozcvičit tak jsem myslel, že se jen rozcvičím a pak si možná zase sednu, ale pak mi řekl, že se mám dále rozcvičovat, tak jsem pokračoval, pak jsem si sedl a pak zase rozčvičovat. Připadal jsem si jako jo-jo, pak mi ale řekl, že jdu na hřiště. Byl jsem ohromen. Ale věděl jsem, že přichází moje příležitost, takže jsem ji musel pořádně uchopit. Jsem prostě šťastný, že jsem mohl naskočit na hřiště a pomoci týmu.

o jeho dvou gólech…
Bylo to úžasné, jako kdybych hrál FIFU. U toho prvního mě Gabi viděl ve vápně a já věděl, že se tam dostanu, tak jsem tam musel. Chtěl jsem to trefil z první, ale nějak jsem si to přehodil na levačku a vystřelil, myslel jsem, že to brankář chytil a byl jsem naštvaný. Pak se ale míč odrazil ke mě, napálil jsem to a míč skončil v horním růžku. Byl jsem opravdu rád. U toho druhého jsem upaloval do vápna, dostal jsem se tam právě včas a opět se mi podařilo trefit růžek. Ale jak jsem řekl, jsem opravdu rád a ohromený touto příležitostí.

o tom, že se trefil před našimi fanoušky v porovnání s brankou proti Liverpoolu v utkání za ‚zavřenými dveřmi’…
A ty zvukové efekty… je to tak, jak říkáte, trpěli jsem čekal. Byl jsem na hostování a někdy si už myslíte, že už to ani nepřijde. Ale věřím v Boha, věřím v sebe a věřím v tento tým. Takže jsem byl trpělivý a připravený. Čekal jsem, až ta šance přijde.

o tom, že mu to dodá sebedůvěru…
Myslím, že mi to dodá veškerou sebedůvěru světa. Budu nadále každý den tvrdě makat na tréninku. Když dostanu další příležitost, budu v tom pokračovat, tlačit sám na sebe a pomáhat týmu.

/arsenal.com/