Neodešel jsem kvůli penězům, vrací se Sagna k přestupu do City. Jako agent chce pomáhat

Sedm let strávil v Arsenalu Bacary Sagna. Před čtyřmi roky však Francouz odešel do Manchesteru City, podle jeho slov však za změnou stála nová motivace, nikoliv finanční obnos.

Sagna si za londýnský celek připsal celkem 284 startů. Po sezóně 2013/2014 si další čárku do této kolonky nepřipsal, jelikož odešel k jednomu z největších rivalů. A za své rozhodnutí byl často kritizovaný.

„Mnoho lidí nepochopilo, proč jsem skutečně odešel,“ vyjádřil se pětatřicetiletý obránce k tématu, které tenkrát bylo velice ožehavé. „Ještě jednou to ale celé objasním. Nebylo to kvůli penězům. V Arsenalu jsem měl šest roků stejnou smlouvu a nikdy jsem o nic jiného nežádal,“ pokračoval pro oficiální web.

„Jen jsem potřeboval novou výzvu. Pro mě nastal ten pravý čas odejít, i když to bylo těžké, protože Pablo Zabaleta byl jednou z hlavních postav týmu. První rok byl pro mě docela náročný, ale nepřestával jsem tvrdě pracovat. Během druhé sezony jsem patřil k těm, kteří toho odehráli nejvíce a myslím si, že se mi také dařilo.“

Nechci, aby malé děti něčím podobným procházely.

Zkušený obránce, který za Manchester City nastoupil k více než 80 utkáním, tak i nadále mohl pomáhat reprezentačnímu výběru.

„Právě po druhém roce jsem odjel na Mistrovství Evropy, kde jsme dosáhli na finále a bohužel v něm prohráli proti Portugalsku. Po Euru jsem se vrátil trochu unavený a navíc se i zranil. Od působení v Arsenalu jsem prožil čtyři dobré roky, pokaždé však v první řadě šlo o tým,“ popisoval hráč, který ročník 2017/2018 odehrál v italském Benevento Calcio.

Nyní se na dalším pokračování musím dohodnout se svým agentem. S fotbalem ještě končit nechci, stále mám před sebou několik let. Jakmile však skončím s hraním, tak si nejsem jistý, zda budu manažerem. Na tuto pozici jsem až příliš hodný. Byl bych nesvůj z toho, že některého hráče musím vynechat z týmu.“

SEDM LET SAGNY V KLUBU

Tradičního pravého obránce by tak lákalo jiné povolání, které se však rovněž týká fotbalového prostředí. „Spíše bych to viděl na skutečnost, že se pokusím být agentem hráčů. A to kvůli tomu, co jsem v posledních letech zažil. Ve fotbale jsem viděl už hodně věcí. Není to však takové, jak jsem si to představoval, když jsem byl menší.“

„Uplynulý rok pro mě byl velice zajímavý a mnohé jsem se naučil. Dokonce i ve 34 letech jsem zažil bláznivé záležitosti. Nechci, aby malé děti něčím podobným procházely. Z pozice agenta se jim pokusím předat své zkušenosti. Budu také radit nejlépe, jak jen dokážu, abych jim pomohl se vyhnout stejným chybám, které jsem udělal já,“ uzavřel upřímné povídání.

/arsenal.com/

Komentáře

    • Michal (sobiik) (karma: 208) #2

      Veliký sympaťák a skromný člověk. Kdyby měl lepší hru dopředu, hlavně kvalitu centrovaných míčů, byl by to světový pravý bek. Vtipné, jak na Rosově rozlučce hráli Bac a Gael na lajnách, jako za starých časů….a zase nedali jediný centr 🙂
      Nerozumím jen tomu, proč svůj přestup obhajuje. Mezi řádky tuším, že asi proto, že mu to fans Arsenalu vyčítají. Já osobně rozhodně ne, Arsenalu dal svá nejlepší léta a spoustu dobrých výkonů, fotbalista má jen jednu kariéru – a poměrně krátkou – a když potřeboval nový impuls nebo klub s vyššími ambicemi nebo třebas i vyšší plat, čert to vem, je to jeho rozhodnutí a nikdo nemá právo mu nic vyčítat. A to platí i o většině ostatních hráčů.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.