Nepotvrzeno : Arsenal koupil golmana

Na webu Arsenal – Mania se objevil zajímavý článek. Jensi Lehmannovi by mohla v příštím roce vyrůst nová konkurence. V článku si můžete přečíst vyjádření udajného nového hráče, jeho agenta a sportovního ředitele mateřského klubu. Tak pojdme spekulovat :))

Podle nepotvrzených informací Arsenal podepsal polského brankáře Lukasze Fabianského z Legie Varšava.

22- letý Fabianski byl dvojkou Polska na mistrovství světa v Německu. Jeho cena se odhaduje na 2 mil. liber. Přestup zatím potvrzují jenom polské zdroje a několik britských.

Polský sportovní deník Przeglad Sportowy informoval, že Fabianski byl ve čtvrtek v Londýně, kde jej Wenger seznamil s tím, že v první sezoně v Arsenalu bude dvojkou. Po odchodu Lehmanna by měl převzít dres číslem jedna.

V rozhovoru pro Gazetu Vyborczom jindy velice zdílný Fabianski se nechtěl ke svému údajnému přestupu příliš vyjadřovat :

Můžeme pokecat o budoucnosti ?

Můžeme hovořit o zápase proti Pogoni.

A co další budoucnost ?

V takovém případě hovořme o zápase v Leczne, kde hrajem s Legii příští týden.

Arsenal ?

Dnes o tom nechci přemýšlet. Soustředím se na zápas v Pogoni.

Ale chceš přestoupit do zahraničního klubu ?

Jsem velice ambiciozní. Legia je největčí polský klub, ale nebudu tajit, že mým snem je přestoupit do zahraničí.Nic víc neřeknu. V novinách bylo hodně spekulací, o něco více než je pravda. Nechci na toto téma hovořit. Pokud máte zájem zeptejte se ředitele Trecziaka. Dnes mám v hlavě důležitější věci.

Přestup do Arsenalu je nedůležitý ?

Opět musím odpovědět,že mně zajímá pouze zápas s Pogoni

ŘEditel Trecziak prozradil, že ve čtvrtek jste byl na návštěvě u rodiny a ne v Londýně. Proč taková dezinformace ? Přece to nemůže být pro Legii ostuda, že se o vás zajímá takový klub jako Arsenal ?

Samozřejmě, že to není žádná ostuda. Ale špatně se odpovídá na téma mojí údajné návštěvy Londýna. Momentálně se může hodně věcí špatně interpretovat. A možná existuje gentlamanská dohoda, že se nemám k dané věci vyjadřovat.

S kým máte takovou dohodu ?

Uvedl jsem to jako příklad

Fanoušci si zaslouží vědět jestli z jejich klubu odchází nejlepší fotbalista ?

Pokud se tak stane všichni budou včas informování. Dnes na toto téme není  o čem informovat.

Dalším který se k údajnému přestupu vyjádřil je Fabianského agent Martin Wiesner :

" Zatím není o čem hovořit. Daleko více budeme vědět po tomto víkendu. Lukasz je nejlepší polský fotbalista jakého jsem kdy viděl. Pokud mu nevyjde přestup do Arsenalu mám pro něj jiné traktivní nabídky."

Poslední pán na holení je sportovní ředitel Legie Miroslaw Trecziak.

" Musím potvrdit, že tři týdny tomu nás Arsenal žádal o akraditaci pro jejich skauta, který se byl podívat na náš zápas. To je všechno. O Lukasze se zajímá spousty evropských klubu a možná brzo dojde k jeho přestupu. Ale zatím není nic konkretního. Jsem odpovědný za přestupy v Legii a upozornuji všechny, že za tak malou částku ( 3 mil. Euro ) neprodám našeho nejlepšího hráče."

/ arsenal – mania, gunners.pl.com, gaseta vyborcza /