Nicolas Pepe – první interview

Náš rekordní přestup vypráví příběh o svém pohybu, popisuje svůj styl hry a odhaluje rady, které získal od legendy Gunners

Nico, ahoj a vítej v Arsenalu. Jaké to je být tady?

Být zde je velmi emotivní, protože to pro mě nebylo snadné. Prošel jsem dlouhou cestu a hodně jsem bojoval, takže podepsání smlouvy s tímto skvělým klubem je velká odměna.

Přišel jsi sem z Lille. Jaký je příběh tvého rozhodnutí, přestěhovat se z Lille do Arsenalu?

Je za tím moje rodina a agenti. Hodně jsme o tom mluvili a přemýšleli. Bylo to také v době Africa Cup of Nations, hodně jsme o tom přemýšleli před a po tomto turnaji. Bylo důležité učinit správné rozhodnutí a jsem přesvědčen, že Arsenal je správná volba.

Jakmile jste věděl, že jdete do Arsenalu, na koho jste si hned vzpomněl že s ním budete hrát v jednom týmu?

Francouzští kluci, kteří zde hrají. Pak jsem také myslel na Özila, mistry světa, Lacazetta, Aubameyanga a mnoho dalších. Samozřejmě, že to jsou tito hráči, na které jsem myslel, protože jsem je sledoval, když jsem byl v Lille. Lacazette také hrával za Lyon, a tak jsem měl možnost hrát proti němu a bude čest hrát spolu s ním.

Pokud byste mluvil s někým, kdo vás neviděl nikdy hrát, jak byste popsal svůj styl hraní?

Rychlý. Rychlý na míči a dobrý zakončovatel. To je také oblast, kde jsem dosáhl pokroku. Řekl bych že jsem rychlý a dribbler.

Z ostatních hráčů, kteří hrají na stejné pozici jako vy, koho obdivujete nejvíce?

Lionel Messi

Proč?

Protože je jednoduše nejlepší hráč na světě.

V Arsenalu následujete stejnou cestu jako hráči Kolo Toure, Manu Eboue a Gervinho. Co pro Vás tato jména znamenají?

Jsou to přední hráči z Pobřeží slonoviny. Mluvíme hodně například o Gervinhovi, který hrál za Lille a skončil v Arsenalu, takže jsme na stejné cestě jako on. Jsou to určité vzory pro nás mladé z Pobřeží slonoviny a doufám, že se i nadále budeme řídit těmito příklady.

Poskytl vám někdo z nich radu nebo pomoc?

Ano, zejména Kolo Toure, který s námi byl v národním týmu jako asistent trenéra. Hodně se mnou mluvil o velmi vysoké úrovni, o tom, jak se dostal do Arsenalu a jak vždy musíte tvrdě pracovat a opravdu stavět na denní dřině, abyste se pokusil dostat přímo na vrchol.

/arsenal.com/