Nketiah řádil za U-21 a poslal Anglii do finále v Toulonu

Eddie Nketiah si prodlužuje sezónu snů. Devatenáctiletý útočník se ve středu prosadil v dresu U-21 Anglie, které dvěma góly a jednou asistencí dostal do finále prestižního turnaje v Toulonu.

Před necelým měsícem Nketiah obdržel svoji první pozvánku do reprezentačního výběru do jednadvaceti let. Anglický celek se na přelomu května a června vydal do Toulonu, kde se pořádá podnik pro dvanáct fotbalových týmů.

Bývalý fotbalista mládežnické akademie Chelsea úvodní duel v základní skupině proti Číně proseděl jenom na lavičce. Druhý zápas naopak odehrál v základní sestavě, ve které proti Mexiku vydržel dvaasedmdesát minut, přičemž bodově vyšel naprázdno. Poslední duel s Katarem již odehrál plných 90 minut, na vítězství 4:0 se však nepodílel brankou ani asistencí.

I přesto mu trenér U-21 Anglie Aidy Boothroyd vyjádřil důvěru a nasadil ho do semifinálového duelu se Skotskem. Tento výběr se po třiceti minutách dostal do vedení zásluhou Johnstona, ve druhém poločase ale už začal úřadovat talent anglického týmu.

Na začátku půle nejprve před prázdnou bránu připravil gól Connollymu, aby o pět minut později dal Anglii vedení 2:1. V daný okamžik se nádherně trefil z hranice vápna. Pojistku a konečný stav zařídil Eddie Nketiah v 69. minutě, když brejk zakončil střelou k tyči.

Finále s Mexikem je na programu v sobotu.