Novinky o Adebyeorovi

Emmanuel Adebayor se vši pravděpodobností přestoupí do Manchesteru City, nicméně sám hráč nyní požádal vedení Citizens o trošku více času na rozmyšlenou. Manažer City Mark Hughes pak potvrdil, že stále probíhají jednání o přestupu rodáka z Toga do mužstva z Eastlands.

Podle dnešního vydání Guardianu není přestup stále uzavřen, navzdory tomu, že oba kluby už se dohodly na přestupní částce v hodnotě 25 miliónů liber.

Adebayor navíc včera dostal pracovní povolení, a zdálo se že přestup je uzavřený a hráč bude mít příjem 170,000 liber týdně.

Nicméně, 25-letý útočník nyní požádal vedení klubu z Eastlands o více času, protože je údajně za chystanou změnu týmu velmi kritizován ve své rodné zemi.

Guardian píše, že Adebayor je pod velkou palbou kritiky za to, že se rozhodl odejít z Arsenalu, což je v Africe velmi populární klub, do průměrného mužstva. A nezáleží na tom, že Manchester City se chystá na 10-denní turné po „černém kontinentu“, jehož se měl zúčastnit i Ade.

A navzdory včerejším zprávám se ukázalo, že Adebayor stále nepodstoupil zdravotní prohlídku.

Nicméně, manažer Citizens, Mark Hughes, na dnešní tiskové konferenci prohlásil, že je přesvědčený o tom, že se mu podaří získat jak Emmanuela Adebayora, tak i kapitána Chelsea a reprezentace Albionu, tedy Johna Terryho.

„Stále potřebujeme nové hráče.“

„V současnosti probíhají jednání o příchodu Adebayora, která budou i nadále pokračovat.“

„Máme spoustu ofenzivních hráčů, ale to neznamená, že bychom před uzávěrkou přestupního období nechtěli přivést hráče další.“

„Také bychom rádí posílili defenzívu. Každý přestup je komplikovaný a má své vlastní specifické problémy.“

„V našem týmu jsou stále oblasti, kde musíme posilovat, ale jsem moc spokojený s tím, čeho se nám zatím podařilo dosáhnout.“

Mezitím se začalo v anglických médiích spekulovat o tom, že Adebayora by mohl získat druhý klub z Manchesteru, tedy United. Podle Daily Mailu měli tento přestup Adebayorovi doporučit jeho agenti, údajně kvůli tomu, že City odmítá vyhovět požadavku Adebayora ohledně platu. Nicméně, United tento transfer rázně odmítli.

/skysports, teamtalk, independent, arsenal-mania, guardian, daily mail/