Novinky o konci Emeryho a první trénink Ljungberga

Páteční den otřásl trenérskou židlí Arsenalu. Unai Emery a jeho nejužší tým skončili, na pozici dočasného hlavního trenéra se dostal Freddie Ljungberg. Pojďme se krátce podívat na souhrn dne.

Budeme-li se opírat o vyjádření Davida Ornsteina, tak se konec španělského trenéra udál ještě dříve, než kdokoliv měl tušení. „Mezi Raulem Sanllehim, Edum, Vinaiem Venkateshamem a řediteli Joshem a Stanem Kroenkem probíhaly debaty. Sanllehi a Venkatesham se na začátku týdne vydali do Ameriky na naplánovanou schůzku, kde vše pokračovalo,“ rozepsal se Ornstein na svůj twitterový účet.

„Po konzultaci dvojice Kroenke s dalšími členy vedení se událo rozhodnutí. A to před zápasem proti Eintrachtu Frankfurt,“ pokračoval současný zpravodaj The Athletic s tím, že o dané záležitosti měla tušení jen úzká skupina lidí. Emery se v pátek připravoval na trénink, přičemž Sanllehi si ho zavolal k sobě. Přišli k nim Edu a Venkatesham, před kterým bylo vše oznámeno. Následně to bylo řečeno jeho asistentům. Emery celou záležitost vzal profesionálně.

Páteční trénink tak již vedl pověřený Freddie Ljungberg. Švédská legenda si na něj pozvala mladíky z loňské U-23 Robbieho Burtona and Tyreece Johna-Julese. K dispozici byli také Emile Smith Rowe a Konstantinos Mavropanos. Sead Kolasinač je zpátky po dvouzápasové absenci, dávky absolvoval též Rob Holding. David Luiz, Shkodran Mustafi, Hector Bellerin budou mít ještě testy. Dani Ceballos se má vrátit v polovině prosince.

Na hřišti se tak znovu pracuje. Stejně i u vyjednávacích stolů. Podle Skysports Arsenal kontaktoval Massimiliana Allegriho, jehož angličtina údajně není na nejlepší úrovni. Tentýž zdroj říká, že vedení v minulosti kontaktovalo José Mourinha.

Dalšími kandidáty jsou Mikel Arteta, Carlo Ancelotti, Brendan Rodgers a Nuno Espírito Santo.