Odegaard se po sezoně musí vrátit do Realu Madrid. Rozhodla formální chyba

Arsenal před závěrečnou fázi Premier League potkala velká nepříjemnost – jeden z nejlepších hráčů mužstva Martin Odegaard se po konci letošního ročníku a zasloužené dovolené bude hlásit na začátku přípravy Realu Madrid.

Konečně to vypadalo, že norský supertalent našel svůj klid, domov. Výkony třiadvacetiletého záložníka jsou čím dál dominantnější, samotný borec si Londýn a kouče Mikela Artetu nesmírně pochvaluje.

Odegaard výrazně táhne Gunners za konečnou čtvrtou pozicí v Premier League a také Ligou mistrů. Pokud se však londýnští do ní dostanou, budou se muset obejít bez své opory.

Ač to to tak původně nevypadalo, tak zástupci Arsenalu se po úvodním neúspěchu v Brentfordu snažili příchod kapitána norské reprezentace uspíšit, což se právě mělo stát osudným.

Vedení Realu Madrid známé svými podvody do smlouvy (čítající přes dvacet stran) zahrnulo léčku, která se jevila jako trvalý přestup. Jelikož však zástupci Gunners uprostřed dlouhého kontraktu nepodepsali „skrytý řádek“, Martin Odegaard po sezoně ukončí roční hostování v Londýně.

Arsenal si liboval, jak příchodem Odegaarda za pouhých 30 milionů liber obral španělský velkoklub. Teď se ukázalo, že Real Madrid obral Arsenal. A to doslova.

Gunners se ještě pokusí situaci zvrátit u arbitrážního soudu, šance jsou však minimální.

Martin Odegaard za Gunners letos odehrál 26 zápasů v Premier League, vstřelil 5 branek a připsal si 3 asistence. Za necelý rok a půl se přímo podílel na 12 trefách.

Arsenal oficiální stanovisko vydá dnes večer prvního dubna.