Odhodlání Xhaky je pro nás velice důležité, míní Emery po Spurs. Odchodu Özila se vyhnul

Druhá prohra za sebou se udála pro Unaie Emeryho a jeho svěřence. Arsenal ve středu večer padl s Tottenhamem 0:2 a Emery po duelu odpovídal:

na výsledek 0:2…
Všem přeji dobrý večer. V zápase jsme pracovali tak, jak jsme chtěli a jak jsme se na utkání připravovali. V prvním poločase jsme si vytvořili šance ke skórování, ale efektivnost z naší strany nebyla dobrá. Soupeři jsme příliš šancí nenabídli. Má však kvalitní hráče, kteří skórovali. Pracovali jsme plných devadesát minut a během našich momentů jsme své šance nevyužili, oni naopak ano. V úvodní půli jsme v určitých chvílích potřebovali trochu déle podržet balón na kopačkách. Není to však proti nim snadné, jelikož presují velmi dobře. Hru jsme plánovali a vycházela nám, špatné ale bylo zakončení.

na to, zda špatné zakončování nebo únava nás stali zápas…
Micki se na začátku dostal sám na brankáře a nevyužil, zatímco oni ve stejné situaci skórovali, takový je však fotbal. Dneska jsem s výkonem spokojený, nikoliv však s výsledkem. Procházíme stále určitým procesem, oni jsou v daném ohledu před námi. Potřebujeme si vytvářet naši identitu a také, aby naše silné myšlenky bývaly v zápasech konzistentnější. To je však náš způsob. V soutěži jsme skončili a už myslíme na sobotu. Pořád zůstáváme ve třech velmi důležitých soutěžích. První je Premier League, poté Evropská liga a v neposlední řadě FA Cup.

Arsenal letos prohrál čtyři zápasy. Ani v jednom přitom v záložní řadě vedle sebe nenastoupili Xhaka a Torreira.

na to, zda viděl problém ve vysokém vysunutí svých svěřenců…
Při druhém gólu jsme se posouvali výše a hráli s určitým rizikem, jelikož jsme si potřebovali vytvořit šance ke vstřelení branky. Měli jsme hodně útočných momentů, které znamenaly, že mohli skórovat z jediného přechodu. Jejich efektivnost byla kvalitní –mají k tomu stavěné hráče.

na Xhaku na stoperu a co v dané roli týmu přináší…
Každý hráč nám pomáhá s velkým odhodláním. A to také tím, že hraje na různých pozicích, jelikož celý tým je na daných místech někdy někdy potřebuje. Laurent Koscielny hrál v neděli a po návratu ze zranění by jeho start od první minuty znamenal velké množství minut. Granit nám pomáhá. Jsem s ním velmi spokojený, stejně jako s jeho výkonem. Jeho odhodlání je pro nás velice důležité.

na vynechání Mesuta Özila…
Jedná se o taktické rozhodnutí. Hráči, kteří s námi dnes byli, pro daný zápas představovali nejlepší volbu.

na to, zda Özil byl na Emirates…
Ano.

na to, jak na jeho rozhodnutí reagoval…
Přemýšlíme o každém hráči. V kádru máme 24 nebo 25 fotbalistů. Když hrají jeden zápas a druhý ne, jedná se o rozhodnutí. Dnes to bylo z taktického hlediska.

na to, zda by mu v lednu dovolil odejít…
Soustředím se na to, abych analyzoval zápas. Rovněž se soustředím na sobotu, kdy hrajeme proti Burnley, ten zápas je důležitý. Každého hráče zhodnotíme, jak ve čtvrtek bude pracovat na tréninku. Roli bude hrát také těžký sobotní zápas s Burnley.

Unai Emery měl během tiskové konference několik příležitostí vyjádřit, že chce, aby Mesut Özil v Arsenalu zůstal. Neudělal to ani jednou.

na to, zda Özil má v Arsenalu budoucnost…
Přemýšlím o sobotním zápase, o dalších situacích nikoliv.

na to, že Özil je velkým hráčem…
Každý hráč je velký. Každý hráč. Rozhodl jsem ho k utkání nebrat. Je to čistě taktické rozhodnutí.

na to, že Dele Alli byl zasažený lahví vody…
Daný incident jsem neviděl. Myslím si však, že atmosféra byla dobrá.