Oficiálně : Jens Lehmann kanonýrem

 

Jens Lehmann podepsal s klubem krátkodobý kontrakt a bude k dispozici do konce sezóny.

Lehmann odehrál během své bohaté kariéry přes 650 zápasů. Pro návrat do velkého fotbalu se rozhodl po té, co se Arsenalu zranili Lukasz Fabianski, Wojciech Szczesny a Vito Mannone.

„Jens Lehmann je pro nás fantastickou krátkodobou posilou a velmi se nám hodí v klíčovém momentu sezóny“, řekl Arséne Wenger.  „Jens je stále v dobré formě a bude kvalitním náhradníkem Manuela Almunii. Velice dobře zná klub a je neuvěřitelně zkušený. Bude mít pozitivní vliv na šatnu“.

Bývalý německý reprezentant přestoupil do Arsenalu poprvé z Borussie v roce 2003. Za The Gunners odehrál 199 zápasů.

Jens je členem „The Invincibles“, když v sezóně 2003/04 odehrál všechny zápasy sezóny. Je držitelem „zlaté rukavice“ Premier League. Vyjma ligového titulu získal s Arsenalem ještě Community Shield v roce 2004 a FA Cup v roce 2005, kdy chytil ve finále penaltu Paula Scholesa a tím zajistil pro Arsenal vítězství.

Před přestupem do Arsenalu získal s Borussií titul Mistra Bundeligy v roce 2003 a v roce 1997 jako hráč Schalke vyhrál Pohár UEFA. Chvíli hrál také za AC.

Odehrál také 61 zápas za reprezentaci Německa. Účastnil se mistrovství světa v letech 1998, 2002 a 2006 roku, a Mistrovství Evropy v letech 2000, 2004 a 2008.

Po odchodu z Arsenalu v roce 2008 přestoupil do Stuttgartu, ve kterém strávil dva roky a pak pověsil rukavice na hřebík.

K přestupu do Arsenalu Jens řekl : „Jsem nadšený z návratu do Arsenalu. Od skončení poslední aktivní sezóny jsem dbal stále o fyzickou kondici a tak mohu kdykoliv pomoci týmu. Mám mnoho krásných vzpomínek spojených s klubem. Arsenal zaujímá v mém srdci hodně místa. Návrat je něco mimořádného, nemohu se dočkat práce s týmem. Chci pomoci na hřišti i mimo něj.“

Lehmann již tento týden trénoval s týmem a bude připravený na lavičce náhradníků již zítra proti WBA.

{youtube}eF0vB9wLZVE{/youtube}

 

 

/arsenal.com/