Ohlasy hráčů po včerejším zápase

Po včerejším utkání poskytli rozhovor anglickým novinářům Patrice Evra, Cristiano Ronaldo, Kolo Touré, Mikael Silvestre a Manuel Almunia…

Patrice Evra: „Jsme si velmi jisti postupem, protože dokážeme skórovat kdekoli.

Dokážeme dát branku v Koreji, nebo třeba v Japonsku.

Jsem velmi sebevědomý, ale trošku mě mrzí včerejší výsledek.

Je to pro nás velmi náročná sezóna. Každý zápas je teď veledůležitý, každý bereme jako finále.

Další utkání hrajeme na Middlesbrough, a není moc snadné tam vyhrát. Po Arsenalu nás tak čeká další obtížný zápas.“

Cristiano Ronaldo
: „Manchester už nesčetněkrát ukázal, že dokáže skórovat kdekoliv.

Je to pro nás výzva, ale věříme, že na Emirates dokážeme dát branku.

Jsme velmi sbevědomí. Těšíme se na to, že tam vyhrajeme, a postoupíme do finále.

Tomu velmi věřím.

Je to pro nás neuvěřitelná příležitost dostat se do finále. Všichni moji spoluhráči jsou si jisti, že se tam dostaneme. V šatně panuje velké nadšení.“

Kolo Touré: „Musíme ve druhém zápase zvítězit, což bude pochopitelně velmi náročné, ale my víme, že dokážeme na Emirates porazit jakýkoli tým.

United mají velmi dobrý tým, jsou zvyklí na zápasy v Lize Mistrů. Vloni ji navíc vyhráli, a dokázali udržet většinu loňského kádru. Budeme muset podat náš nejlepší výkon, ale věřím tomu, že dokážeme dát na Emirates dvě branky, jenom prostě musíme tentokrát lépe bránit.

Už jsme hodněkrát udrželi čisté konto v domácích zápasech proti silným týmům, a taktéž jsme dříve v této sezóně doma porazili Manchester. To nám může velmi pomoct.

Včera nám moc nechybělo k tomu, abychom dali branku. Dostali jsme Manchester pod tlak, ale nedokázali jsme vyslat konečnou překvapivou přihrávku, po které bychom se dostali do nějaké šance.

Když hrajete proti týmu, jakým je Manchester United, se všemi jejich skvělými hráči a s penězi, které utrácí za nové posily, je to vždy velmi náročné. uvědomujeme si, že jsme tým, který se stále učí, takže teď prostě musíme hrát ve druhém zápase o poznání lépe. Myslím si, že toto utkání pro nás bude něco jako samotné finále.

Včera proti nám hrál skvělý tým. Byli lepší, a my jsme už před zápasem věděli, že nebude snadné sem přijet a zvítězit, a snažili jsme se, jak nejvíc to šlo, ale oni byli zkrátka lepší a více nebezpečnější.

Nicméně, budeme ve druhém zápase určitě lepší. Už budeme mít pravděpodobně v týmu Gaela Clichyho a Robina van Persieho, což pro nás bude velké plus.

Uvědomujeme si, že jsou velkým týmem, takže my prostě budeme muset být v dalším utkání více kreativní, a předvést celkově mnohem lepší výkon, abychom postoupili.

Myslím si, že postup je v našich silách.

Almunia měl včera velmi dobrý zápas, a udržel nás ve hře o finále, takže příští týden uvidíte mnohem lepší Arsenal.“

Mikael Silvestre: „Jsme velmi zklamaní výsledkem.

Myslím si, že jsme klidně mohli obdržet i víc branek, ale odjet z Old Trafford s výsledkem 1-0 není zase tak špatný výsledek.

Bylo pro mě velmi zvláštní hrát proti United. Hrát na druhé straně barikády, převlékat se v šatně hostujícího týmu…, pořád jsem si připadal jako doma.

Nikdy jsem nezažil Sira Alexe, že by říkal hráčům: „Vyčkávejte, a hrajte na protiútoky.“, takže předpokládám, že se budou snažit vyhrát i na Emirates.

Bude to otevřený zápas, protože i my potřebujeme vstřelit branky. Tak uvidíme, jak to dopadne.“

Manuel Almunia
: „Myslím si, že výsledek 1-0 z tohoto stadiónu není špatný výsledek, protože neznám moc týmů, které by odsud odjely z čistým štítem.

Očekávali jsme, že budou hrát od začátku velmi agresivně a ve vysokém tempu, ale ve druhém poločase jsme ukázali, že pokud dokážeme udržet míč na našich kopačkách, můžeme je porazit.

Musíme zkrátka na tento zápas co nejrychleji zapomenout, a dobře se připravit na druhé utkání na Emirates.

Je to naše poslední šance něco letos vyhrát, takže se pochopitelně budeme snažit dostat United pod enormní tlak, a doufáme, že nám pomůžou i fanoušci.“

/arsenal.com, skysports, setanta/