Olympique de Marseille – Arsenal FC: Preview


Základní informace

18.9.2013 (středa)

20:45 SELČ
 
Stade Vélodrome
Olegário Benquerença – Ricardo Santos, Rui Tavares – Artur Soares, Carlos Xistra – João Santos (všichni POR)

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

Jsem nepravitelný optimista, ale léčím se. Nicméně věřím, že pro středeční zápas bude k dispozici Giroud. Dobrou zprávou je návrat Pera Mertesackera, který se zařadí zpět do stoperské dvojice, otazník visí nad obsazením pravého kraje obrany, já sázím na Sagnu. Zbytek sestavy pak už jen kopíruje sobotní složení:

Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Flamini, Ramsey – Walcott, Wilshere, Özil – Giroud

Není to naše top-top sestava, zvláště na lavičce postrádá ofenzivní hráče schopné zásadně ovlivnit vývoj zápasu – při vší úctě k jejich talentu, Gnabry, Ryo či Akpom jsou teprve na začátku své cesty fotbalové špičce. Zápas proti Olympique je, tedy alespoň papírově, nejsnadnější cestou ke třem bodům z venkovního zápasu a pokud chceme z naší silné skupiny postoupit, musíme alespoň jednou venku vyhrát. Po loňském zápase v Mnichově už navíc víme, že dokážeme vyhrát kdekoliv. Věřme tedy hráčům, které máme nyní k dispozici.

PS: O stavu Tomáše Rosického zatím nejsou žádné oficiální zprávy. A ty neoficální nám také nic moc určitého neříkají – utrpěl zranění stehenního svalu, zřejmě jej čeká vyšetření u specialisty a několikatýdenní léčba. Ale možná, jenom možná, mu stačí pouhý týdenní oddech a o víkendu bude k dispozici.


Představení soupeře

Celý název

Olympique de Marseille

Přezdívka

Les Phocéens, L’OM

Založen

1899

Stadión

Stade Vélodrome (kapacita: 60,031)

Majitel

Margarita Louis-Dreyfus

Předseda

Vincent Labrune

Manažer

Élie Baup

Soutěž

Ligue 1

2012-13

Ligue 1, 2. místo

12.dubna 1986 se prezidentem OM stal Bernard Tapie a stačilo mu pouhých 8 let, aby klub dovedl přes naprostý vrchol na úplné dno.  Do klubu dovedl vynikající hráče, vždyť za jeho panování se v klubu objevili třeba Jean-Pierre Papin, Chris Waddle, Didier Deschamps, Marcel Desailly, Rudi Völler nebo Eric Cantona. Neváhal také angažovat zkušené trenéry (namátkou třeba Franze Beckenbauera) a odměnou byly 4 tituly v řadě v letech 1989-92 a Francouzský pohár k tomu. A dosáhl i mety nejvyšší  – v roce 1993 vyhrál Olympique Ligu mistrů. Jenže to už se rodil jeden z největších skandálů francouzského fotbalu. Tři hráči Valenciennes postupně přiznali, že byli osloveni s finanční nabídkou v souvislosti s vzájemným utkáním v rámci francouzské ligy, těsně před finále LM. Vyšetřování se rozjelo na plné obrátky a protože i malý kamínek může strhnout lavinu, Olympique skončil v druhé lize, přišel o titul za sezónu 1992/93, o místo v LM v sezóně 1993/94 a možnost hrát Super Cup 1993 a International Cup 1993.

Olympique de Marseille se do první ligy vrátil po dvou letech a postupně znovu vybudoval tým schopný bojovat o domácí i evropské trofeje. V ročníku 2011-12 jsme se s nimi potkali v základní skupině Ligy mistrů, na jejich hřišti jsme zvítězili díky brance Ramseyho 1:0, doma jsme uhráli jen bezbrankovou remízu.


Match Facts

Arsenal již potřetí v řadě narazí ve skupině na soupeře z francouzské ligy

Ve skupině jsme se s OM potkali před dvěma lety, venku jsme vyhráli brankou Ramseyho 1:0, na Emirates Stadium zápas skončil bezbrankovou remízou

Arsenal hrál v LM na půdě francouzských soupeřů devětkrát s bilancí W6 D3 L0, posledních pět utkání skončilo vždy naším vítězstvím

Zahajovat LM zápasem doma není nic pro OM – poslední tři taková utkání prohráli

Arsenal naopak již devět úvodních utkání v řadě neprohrál (W7 D2 L0)

Domácí bilance Olympique v posledních 21 zápasech LM je W8 D3 L10

Domácí bilance s anglickým týmy je lichotivější  – W7 D1 L3

V dresu Olympique zahájil svoji kariéru Mathieu Flamini, v prvním týmu debutoval v prosinci 2003, na konci sezóny se stal hráčem Arsenalu (poprvé)