OTD: Podepsali Hleb, Sylvinho a legendární Davis

Sedmadvacátý červen byl v historii Arsenalu zajímavým datem. Přesně před čtyřiceti lety do klubu dokráčel Paul Davis, na konci minulého století poté Silvinho či v roce 2005 Alexander Hleb.

Přestupové období je v plném proudu, do týmu už přišli Stephan Lichtsteiner a Bernd Leno. Velice hlasitě se také spekuluje o tom, že by klub mohl posílit Sokratis z Borussie Dortmund a Torreira ze Sampadorie.

V tento den však Arsenal v minulosti zaznamenal také posily, které více či méně ovlivnily dění v klubu. O koho se vlastně jedná?

27. června 1979 – Paul Davis do klubu přišel o rok dříve, profesionální smlouvu ovšem podepsal právě v sezóně 1979. Během sedmnáctiletého působení si v klubu připsal 447 startů, když debutoval na WHL při výhře 2:1.

Fotbalista se skvělou levou nohou, parádní vizí a loajalitou ke klubu patřil k vysoce talentovaným hráčům. Davis je dokonce považovaný za jednoho z nejlepších borců své země, který nikdy neoblékl reprezentační dres.

Angličan se také podílel na úspěších Arsenalu. V roce 1987 mu dopomohl k zisku Ligového poháru, v sezónách 1988 – 1989 a 1990 – 1991 k výhře v domácí lize. Davis se řadí k nejoblíbenějším hráčům klubu uplynulých třiceti let.

27. června 1999 – Sylvinho svůj přestup upekl přesně o dvacet let později. Brazilský fotbalista přicházel do Londýna z Corinthians, přestupová částka se pohybovala okolo čtyř milionů liber.

Levý bek do klubu přicházel, aby konkuroval Nigel Winterburnovi. Sylvinho zde ale vydržel pouhé tři sezóny, poté se na další roky stěhoval do Celty Vigo. Za odchodem převážně stál jiný levý obránce, Ashley Cole.

„Prodali jsme ho, protože jsme měli právě Ashleyho a v určité fázi jsme nějaké rozhodnutí museli učinit. Bylo to náročné, ale jsme anglický klub a Ashley byl reprezentantem Anglie. Oba hráči však byli ohromující,“ okomentoval situaci Wenger pro oficiální stránky.

Sylvinho následně působil i v Barceloně či Manchesteru City.

27. června 2005 – Alexander Hleb zůstává v nejživější paměti. Běloruského záložníka v Arsenalu proslavila spolupráce s Fabregasem, Flaminim a Rosickým.

Šikovný fotbalista, který dorazil ze Stuttgartu, vydržel v týmu tři sezóny, ve kterých nastoupil ke 130 zápasům. V nich nastřílel deset branek, některé však lahodily očím všech fanoušků.

V roce 2008, tedy přesně před deseti lety, však Hleb odešel do Barcelony, kde se neuchytil. Momentálně sedmatřicetiletý hráč dohrává kariéru v BATE Borisov.

/arsenal.com, twitter.com, foto: twitter.com/ArsenalFanTV/