Otevřený dopis našim fanouškům – Arsenal vystupuje z ESL.

Posledních několik dní nám opět ukázalo, jak hluboké city chovají fanoušci po celém světě k tomutu skvělému klubu a ke hře, kterou milujeme.

Další připomenutí jsme nepotřebovali, ale reakce fanoušků v posledních dnech nám dala příležitost k další sebereflexi a hlubším myšlenkám.

Nikdy nebylo naším úmyslem způsobit takový rozruch, nicméně když nám přišla nabídka připojit se k Super Lize, přes vědomí žádných záruk, jsme nechtěli zůstat pozadu a chtěli jsme chránit Arsenal a jeho budoucnost.

Jako výsledek naslouchání vás, fanoušků, a širší fotbalové komunity za poslední dny odstupujeme od naší účasti v Super Lize. Udělali jsme chybu a za ni se omlouváme.

Víme, že zabere nějaký čas, než si opět získáme vaši důvěru v to, co se snažíme zde dosáhnout, ale dovolte nám objasnit, že rozhodnutí stát se součástí Super Ligy bylo řízenou naší touhou chránit Arsenal, klub, který milujete, a podpořit hru, kterou milujete, skrze větší solidaritu a finanční stabilitu.

Stabilita je klíčová, aby tato hra prosperovala a budeme nadále usilovat v tom, abychom zajistili potřebu hru posunout dále.

Systém potřebuje změnit. Musíme pracovat společně, abychom našli řešení, které bude chránit fotbal a uchránili mimořádnou sílu fotbalu, která nás staví na nohy ze sedaček.

Víme, že tato záležitost byla značně zneklidňující v roce, který pro nás pro všechny byl neuvěřitelně náročný.

Naším cílem je vždy dělat ta správná rozhodnutí pro tento skvělý klub, chránit jeho budoucnost a posunout jej kupředu. Zde jsme správné rozhodnutí neudělali, což plně akceptujeme.

Slyšíme vás.

Vedení Arsenalu

/arsenal.com/