Partey o Premier League, Artetovi a Ghaně

Thomas Partey měl v úterý, ve svůj první den v Colney, hodně práce

Po setkání s Mikelem Artetou a jeho novými spoluhráči absolvoval focení, klubové interview a další – dále pak tiskovou konferenci s celostátními médii.

Zde je to, co jim Partey řekl:

o příchodu do Premier League…

Myslím, že je to velká výzva. Chci zažít nové výzvy, a taky být ve skvělé rodině, jako je Arsenal. Jsem připraven dát do toho všechno a pokusit se pomoci tomuto skvělému klubu vrátit se tam, kam patří.

o tom, jak pozorně sleduje Premier League…

Sleduji Premier League od doby, co jsem byl v Ghaně a myslím, že většina mých ghanských přátel a většina lidí v Ghaně sleduje Premier League a La Ligu.

o tom, čeho chce dosáhnout…

Mám ještě hodně co rozvíjet. S touhle novou rodinou se musím ještě něco naučit. Budu se muset naučit víc věcí, abych dosáhl všech svých cílů a také cílů klubu.

o roli, kterou sehrál Mikel Arteta, když ho přesvědčoval, aby se k nám připojil…

Ano, byl velmi důležitý. On a Edu mi řekli o svých plánech a bylo to tak vzrušující, že jsem to musel přijmout.

o tom, jaký byl poslední den přestupního okna…

Myslím, že to bylo rozhodnutí klubu. Všechno řešili oni a já se soustředil na svůj trénink. Myslím, že se to stalo, protože se to muselo stát, a cítím se skvěle, že jsem tady.

o tom, jestli se bude muset přizpůsobit stylu hry Arsenalu…

Myslím, že musím být rychlý, ujistit se, že se všechno naučím co nejrychleji. Ve fotbale si musím být jistý, že na tréninku udělám vše, a že Mikel uvidí, že jsem připraven za něj hrát.

o tom, jak by popsal svůj styl hry…

Myslím, že nejdůležitější je, že rád hraji ve středu pole, ale pak také potřebuji hrát kdekoliv, kde pomůžu týmu. Budu tam hrát a budu se snažit pomoct týmu.

o tom, že jeho jméno je snem každého autora titulků…

Jo! Viděl jsem, že Partey je všude, a dokonce i fotograf se mě ptal, proč na dresu nepoužívám Partey a já jsem řekl že je to proto, že jsem začínal s Thomasem a lidé jsou už s Thomasem obeznámeni, takže musím pokračovat s Thomasem.

o první věci, kterou mu Arteta řekl…

Viděl mě hrát a ví, co můžu týmu dát. Můj předchozí tým toho hodně dokázal a on mě viděl hrát a cítí, že pro něj mohu udělat to samé.

o Artetově dosavadním progresu s Arsenalem…

Viděl jsem, že všichni byli nadšení a každý je ochoten vyhrát všechny trofeje, které přijdou. Myslím, že to je cíl pro všechny tady, a je to také můj cíl.

o tom, jestli věří, že Arsenal vyhraje trofeje…

Ano, samozřejmě. Je to něco, co je obtížné a všichni to víme, ale pracujeme na tom a myslím, že jsme připraveni. Musíme do toho jít naplno a pokusit se toho všeho dosáhnout sami.

o tom, jestli už potkal svoje spoluhráče a jestli se bavil s Aubou a Lacou…

Ano, samozřejmě. Potkal jsem je a trochu jsme si povídali, ale ještě je uvidím později.

o možném duelu proti Kevinovi de Bruyne při jeho debutu…

No, je to rozhodnutí Mikela. Právě jsem přijel. Za mě, jsem připravený, ale musím si zvyknout na styl hry, než budu moct hrát.

o tom, zda bylo vždy jeho ambicí hrát v Anglii…

Myslím, že to pro mě byla nová výzva. Vždy jsem chtěl hrát v nejvyšší lize a Premier League je jedna z nejlepších soutěží, takže jsme rád, že jsem tady.

o tom, jestli je jeho hlavní ambicí vidět Arsenal znovu jako šampiony…

Ano, to je náš nový cíl. To je cílem klubu, i můj osobní a myslím, že se musíme vrátit tam, kam patříme.

o tom, jestli o příchodu do Anglie mluvil s bratry Ayewovými…

Ano, řekli mi, že je to velmi těžká soutěž, ale pak mám vlastnosti, abych tu mohl být, takže se musím snažit a tvrdě pracovat.

o tom, že bude čelit ManCity a zda je to vzrušující…

Pro mě je to skvělý pocit. Rád hraji velké zápasy, ale všechno záleží na trenérovi a na tom, jestli chce, abych v sobotu hrál, nebo ne. Musím si zvyknout na družstvo a pak s ním musím trénovat, než uvidíme, co se stane.

o tom, jestli je teď na něj vyvíjen velký tlak…

Myslím, že na mě není vyvíjen žádný tlak. Rád se postavím sám sobě. Jak jsem řekl, mám rád nové výzvy, a je to všechno o rychlém učení. Musím se rychle učit, abych si rychle zvykl jak to chodí a pak to všechno funguje.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

   • bflmpsvz (karma: 2647) #7

    RvP je přesně ten typ hráče, kterému příliš nevěřím to, co řekne. To s nenabídnutou smlouvou bych potřeboval potvrdit ještě od jiného zdroje. Každopádně sám RvP přece vyhlásil, že neprodlouží, takže těžko to teď může házet na klub… Prostě pragmatický prospěchář, kterému došlo, že je z něj sice parádní střelec, který v United pořádně fungoval sezonu a získal PL titul, ale že rozhodně není jejich legenda, že po něm v tom velkém světě vlastně v paměti moc nezůstane. Jak moc jsou legendy v klubech důležité nakonec ukazuje i Merta a Arteta u Arsenalu, Nedvěd v Juve, nebo Henryho socha před stadionem. Doufám, že i AWemu brzy přibyde socha. Byl bych rád, kdyby skončil o cca pět sezon dřív, ale stále to byl největší muž v moderní historii Arsenalu.

 1. gunners47 (karma: 262) #6

  Ako sa tak zdá dlhdobo tí hráči v united nie sú nejak štastní .. di maria, pogba, sanchez.. po novom Fernandea tam ma problem a hadal sa so spoluhracmi ze nie su hodni nosit anglicky dres .. 😀 ale ani sa mu nedivim hrat v jednom time s maguiarom.. a ti retardi zas riesili a chceli kridla (sancho, dembele ) pritom obranu majú katastrofálnu.. a ten šašek dnes zas dostal červenu po pol hodine v dánsku.. inak nechápem toho southgate proti slabšim timom a stale to hra na 5 obrancov a na lavičke take ofenzivne hviezdy, príde mi to trocha odveci

 2. Feri (karma: 2812) #8

  Maguire červená za Anglii a vlna kritiky. Obecně myslím že je tohle chyba kupovat hráče za extrémní peníze aniž by to byl extra výjimečný talent nebo ověřený hráč v top klubu. Myslím že podobně jsme zbytečně dali tolik peněz za Pepeho kdežto Gabriel neskutečný nákup a Partey o 30 M levnější jak Pepe a několik super sezón za Atletiko což je úspěšnější klub než Arsenal současně. Říkám si opravdu raději mladí talenti doplnění o levnější kvalitní hráče viz Willian zdarma nebo když už tak ověření hráči jak Partey, opravdu jsem s nákupy spokojen, Aouar se obávám za 60 M obrovský risk a dlouhá aklimatizace. Říkám si proč v zimě nezkusit Depayey, Lyon je ochotný jít na 22M a Barca nemá peníze tak proč to nezkusit klidně za 30M? On má neskutečný kvality a je to ta hlavní hvězda Lyonu. Otázka je zda by k nám chtěl ale pokud Barcelona nemá peníze proč ne ? Lyon ho nechce určitě pustit zdarma…

  • AFC London (karma: 121) #9

   S tým Aouarom asi súhlas je to risk ….mňa napadlo čo tak Dominik Szoboszlai ? Ten má veľký predpoklad byť top hráč ..už teraz vo svojich 19 rokoch patrí k najlepším záložníkom rakúskej ligy ….jeho čísla sú neskutočne a cenovka je tak 20-30 miliónov čo je paráda 👍 prípadne ak chceme kreatívneho zaloznika tak aj Emi Buendia z norwichu je dobrá alternatíva …taký Santi 2 s loptou . … Ale myslím si že Arteta skúsi Smitha-Rowa keďže nesiel nikam na hosťovanie ….čítal som nejaký rozhovor s Artetom kde sa na neho vyjadril že má veľký potenciál a chce si ho nechať v prvom tíme

 3. dave
  dave (karma: 7889) #13

  Ten Auba sa mi nezdá a Torreira prišiel v lete, kedy mal Emery 70m na posily a celkovo v tej sume prišli všetky nové posily, takže tam tiež sa mi to nezdá. Ale keby to bola pravda, tak najbližšie roky sa budú splácať len hráči, ktorí prišli na splátky, takže nedá sa čakať nejaké veľké investovanie do kádra.

  • jakub
   jakub (karma: 5678) #14

   Sport Mediaset reporting Arsenal have agreed a fee for Sampdoria midfielder Lucas Torreira of €30m.

   That is €5m more than his release clause, but it means payment could be structured over a number of years.

   Release clause would have to be paid in full.
   U toho Auby to nevím jistě, nikdy jsem nečetl jak byla ta dohoda uzavřená, ale bylo to v zimě a jeho cena byla 62 000 000 Euro, předtím v létě jsme platili 55 000 000 Euro za Lacazetta, takže nějaké peníze jsme asi měli, ale pochybuji, že celou částku. Myslím si, že na dluh nakupujeme už nějaký čas, možná proto jsou ceny některých hráčů vyšší, než by ve skutečnosti měli být, ale je to jen moje domněnka.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.